Survivor: Όταν ο νεαρός Τριαντάφυλλος έπαιζε σε τοπικό και σκόραρε

20:45 | 06/04/2021

​Πίσω στο μακρινό 2001. Ο Τριαντάφυλλος είναι 24 ετών, έχει βγάλει ήδη πέντε album και τον έχει ακούσει σχεδόν κάθε άνθρωπος που μιλάει ελληνικά (και όχι μόνο) εκείνη την εποχή.

Στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου εκείνης της σεζόν, η ομάδα του χωριού του έπαιζε μπαράζ παραμονής στην Α’ Κατηγορία Δωδεκανήσου στο ουδέτερο γήπεδο Παραδεισίου της Ρόδου ενάντια στη Δόξα Ψίνθου.

Στο σπάνιο και συλλεκτικό video, ο Ντάφυ να παίρνει μέρος στον συγκεκριμένο αγώνα, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 73′ και να χάνει μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 100ο λεπτό. Το ματς έληξε ισόπαλο (2-2), με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση και στη συνέχεια στα πέναλτι.

Εκεί ο Απόλλων Απολλώνων νίκησε με σκορ 5-4, με τον Ντάφυ να γράφει με ένα «φαρμακερό» αριστερό σουτ το 3-3, σε μια χρονική στιγμή που η μπάλα «έκαιγε» (στο 05:26 του video).

Πηγή: Δημήτρης Δραγάτης - oneman.gr