Συνέχισε με νίκη η Αναγέννηση, έχασε στο φινάλε ο Εργοτέλης
Η Αναγέννηση επικράτησε με 74-62 του ΚΑΟ Μελισσίων στο Αρκαλοχώρι, αντίθετα ο Εργοτέλης προσπάθησε πολύ αλλά ηττήθηκε στην Πεντέλη με 62-60 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής
Ευτυχώς για την Αναγέννηση, δυστυχώς για τον Εργοτέλη, οι δύο κρητικές ομάδες της Γ' Εθνικής συνέχισαν με τα αποτελέσματα που έχουν συνηθίσει έως τώρα. Η Αναγέννηση ήταν καλύτερη του ΚΑΟΜ (Μελίσσια), επικράτησε εύκολα με 74-62 σε ακόμα ένα ματς στο Αρκαλοχώρι και έτσι παρέμεινε στην κορυφή. Αντίθετα, ο Εργοτέλης παρά το γεγονός ότι βρέθηκε μπροστά με +6 στην έναρξη της 4ης περιόδου, ηττήθηκε με 62-60 στην Πεντέλη από την ομώνυμη ομάδα.
Αναγέννηση – Μελίσσια 74-62
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 39-40, 57-51, 74-62
Διαιτητές: Παπαγεωργιου-Τσικριτσακη
Αναγέννηση (Παπαδάκης-Μαραγκακης): Μορφιαδακης, Μητροπαπας 9 (1), Κριθινακης 5 (1), Κουκιαδακης, Καμπιτακης, Μαραγκακης 11 (1), Σολάκης, Σπυριδάκης 13 (2), Κουρεπης 19 (1), Βερτουδος 5 (1), Ραζης 12.
Μελίσσια (Οικονομόπουλος): Στεργιου 3 (1), Κρομμύδας, Ανδρικόπουλος 11 (3), Κοντός 5, Πανέρης, Στεργιου Χ., Σιδερης 2, Κρανιάς 18, Ντζαμαρας 2, Βουδουρης 2.
ΑΕ Πεντέλης-ΓΣ Εργοτέλης 62-60
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-25, 41-47, 62-60
Διαιτητές: Ροδίτης, Μύζικας
Πεντέλη (Μάντζιος): Κουλούρης 12(1), Χωματάς 1, Μαγουλάς 6, Κοπακάκης, Τασσόπουλος, Τσακίρης, Δρικόγιας 5, Παπαγιαννακόπουλος, Παναρετάκης 12, Παπαγεωργίου 23(7), Μαντζάκος 3(1).
Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 12(3), Μηλαθιανάκης 9(2), Καρακωνσταντάκης 14(3), Καμπακάς, Κουμάκης 4(1), Πρινιανάκης, Μανταλβάνος 16, Χαμηλάκης, Κριτσωτάκης 5.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:
Κυριακή 22/1
Κορωπί – Πανναξιακός 73-87
Ηλιούπολη – Πορφύρας 61-53
Πέρα – Χαλάνδρι 71-63
Πεντέλη – Εργοτέλης 62-60
Αναγέννηση Αρκαλ.– ΚΑΟ Μελισσίων 74-62
Αναλυτικά η βαθμολογία (σε 13 αγώνες):
1 Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου 24, 11-2 +105
2 Πέρα 23, 10-3 +104
3 Ηλιούπολη 21, 8-5 +35
4 Άρης Νίκαιας 21, 8-5 +23
____________________________________
5 Πορφύρας 21, 8-5 +27
6 Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20, 7-6 +59
7 Χαλάνδρι 19, 6-7 -73
8 Πανναξιακός 18, 5-8 +1
9 Πεντέλη 18, 5-8 -19
10 ΚΑΟ Μελισσίων 17, 4-9 -113
11 Κορωπί 17, 4-9 -30
12 Εργοτέλης 15, 2-11 -119
* οι πρώτες 4 ομάδες του βαθμολογικού πίνακα θα μπουν στα Playoffs
** οι υπόλοιπες ομάδες θα μπουν στα Playouts
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής (29/1):
Πορφύρας – Κορωπί
Πανναξιακός – Άρης Νίκαιας
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Πέρα
Χαλάνδρι – Πεντέλη
ΚΑΟ Μελισσίων – Εργοτέλης
Αναγέννηση – Ηλιούπολη