Συνεχίζει ακάθεκτη η Ρεάλ - η βαθμολογία στην La Liga

09:25 | 23/10/2022

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε για 79΄ λεπτά με τη Σεβίλη στο «Μπερναμπέου», αλλά τελικά «καθάρισε» μέσα σε τρία λεπτά και με το τελικό 3-1 ξέφυγε με +6 από την Μπαρτσελόνα (ματς λιγότερο) και παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στη La Liga μετά από 11 αγωνιστικές.

Με τη σημερινή τους νίκη οι «μερένγκες» διεύρυναν το αήττητο σερί απέναντι στους Ανδαλουσιάνους σε 8 επίσημα παιχνίδια και συμπλήρωσαν τρεις σερί νίκες και πέντε στην τελευταία εξάδα αγώνων σε πρωτάθλημα και Champions League.

Η Σεβίλη πριν το ματς ήταν αήττητη από τότε που την ανέλαβε ο Χόρχε Σαμπάολι (μία νίκη και τρεις ισοπαλίες), ωστόσο, σήμερα δεν απέφυγε την πρώτη της ήττα επί των ημερών του έμπειρου τεχνικού.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

• Ράγιο Βαγεκάνο-Κάντιθ 5-1 (44' πεν. Παλατζόν, 45'+ Γκαρσία, 63', 89' Λεζέν, 79' Καμέγιο-82' αυτ. Μπαγιού)
  • Βαγιαδολίδ-Σοσιεδάδ 1-0 (16' Λεόν)
  • Βαλένθια-Μαγιόρκα 1-2 (56' Καβάνι-66' Μουρίγκι, 83' Λι)
  • Ρεάλ Μαδρίτης-Σεβίλη 3-1 (5΄ Μόντριτς, 79΄ Λούκας Βάθκεθ, 81΄ Βαλβέρδε - 54΄ Λαμέλα)