Όλα τα αποτελέσματα στις τοπικές κατηγορίες

22:46 | 20/10/2018

Με πολλά γκολ τελείωσε η σημερινή μέρα (20/10) στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ.

Μεγάλη νίκη με ανατροπή επί της Μινωικής για τον Αλμυρό. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 0-2, με τους Σεληνιωτάκη και Α. Στρατήγη να πετυχαίνουν γκολ στο 24ο και 27ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 59' με τον Νικολάε με κοντινό σουτ. Την ισοφάριση πέτυχε ο Αστυρακάκης στο 90' ξεσηκώνοντας όλο το γήπεδο. Κάπου εκεί, όπως φαινόταν, το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο 94', στην τελευταία φάση του αγώνα «έκλεψαν» τους 3 βαθμούς με τον Α. Στρατήγη ο οποίος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.