Ταουσιάνης: Αυτά κράτησε μετά το ντεμπούτο του με τα Χανιά

21:28 | 24/04/2023

Ο Γιάννης Ταουσιάνης έκανε ντεμπούτο με τα Χανιά στο 0-0 με την Ηλιούπολη.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο έμπειρος προπονητής δήλωσε:

«Σε ένα παιχνίδι μοιρασμένο, μπήκαμε με συνέπεια και πειθαρχία στο αμυντικό μας κομμάτι, ενώ όσον αφορά το κομμάτι της επίθεσης θέλουμε να προσθέσουμε ακόμα περισσότερα πράγματα.

Στο πρώτο 45λεπτο ήμασταν αρκετά αργοί στο επιθετικό κομμάτι και γενικά μας έλειπε η ένταση. Στο δεύτερο ημίχρονο αυτό άλλαξε εντελώς, καθώς βάλαμε ένταση στο παιχνίδι μας και δημιουργήσαμε τουλάχιστον 4-5 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

Αυτό που κρατάω από το σημερινό παιχνίδι και είναι και οδηγός για την συνέχεια, είναι η νοοτροπία και η διάθεση που δείχνουν όλα τα παιδιά, ακόμη και αυτοί που μπήκαν αλλαγή και βοήθησαν την ομάδα».