Τεσσάρα στην Καλαμάτα για την πρωταθλήτρια Athens Kallithea

18:37 | 25/05/2024

Η Athens Kallithea ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στη Super League 2, επικρατώντας 4-1 της Καλαμάτας.

Σε αυτό το ματς γιορτή, η Athens Kallithea προσέφερε θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στο Ελ Πάσο και πήρε τη νίκη με 4-1. Ο Ντεμέτριους άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, με τον Λουκίνα να κάνει το 2-0 στο 15ο λεπτό.

Ο Τσιντώνης στο 48ο λεπτό ανέβασε περαιτέρω τον δείκτη του σκορ για τους γηπεδούχους. Η Καλαμάτα μείωσε στο 65' με τον Μπαράλες.

Ο Λουκίνας στο 88ο λεπτό του παιχνιδιού έγραψε το τελικό 4-1, πετυχαίνοντας το δεύτερό του γκολ στο παιχνίδι.