Θρίλερ στους «Ζωσιμάδες» με VAR και γκέλα του Ολυμπιακού

22:40 | 04/10/2020

Ο αξιόμαχος ΠΑΣ Γιάννινα κράτησε τον Ολυμπιακό στο 1-1 στην αναμέτρηση στους «Ζωσιμάδες» για την 4η αγωνιστική της Super League

O Παμλίδης μόλις στο 5ο λεπτό, μετά από πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια του ΠΑΣ, άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Ιωαννίνων και ουσιαστικά «ξύπνησε» νωρίς-νωρίς τον Ολυμπιακό.

Το ματς απέκτησε ρυθμό, αμφότερες οι ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες και ο Ολυμπιακός απάντησε στο 51' σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από σέντρα του νεοεισελθόντα Φορτούνη. Ο Ελ Αραμπί μάλιστα έχασε μοναδική ευκαιρία σε τετ α τετ για να φέρει τούμπα το ματς, ενώ μεγάλη ευκαιρία έχασε και ο ΠΑΟΚ στο δοκάρι του Κριζμάν.

Και φτάσαμε στη φάση των καθυστερήσεων. Ο Ελ Αραμπί έκανε πλασέ με το αριστερό από κοντά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Χασάν από κοντά πήρε το ριμπάουντ και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και για λίγο ο Ελ Αραμπί ήταν οφσάιντ με αποτέλεσμα το γκολ να μη μετρήσει και το 1-1 να γράψει την ιστορία της αναμέτρησης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Παντελάκης, Πίρσμαν, Σιόντης (86΄ Λιάσος), Καρτάλης (73΄ Ντομίνγκεθ), Κάστρο, Νάουμετς (57΄ Λεό), Παμλίδης (86΄ Λώλης), Κρίζμαν

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά (46΄ Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς (69΄ Χασάν), Ελ Αραμπί