12:30 | 28/03/2023

Η αναφορά της κρητικής ΠΑΕ για Μπιφουμά, Μπάκιτς και Τοράρινσον

Η επίσημη ενημέρωση της ΠΑΕ

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων για τον Μάρτιο ολοκληρώθηκαν και οι τρείς διεθνείς ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ επιστρέφουν στη διάθεση του Valdas Dambrauskas για την επανέναρξη των playouts.

Με απολογισμό ένα γκολ και 165 λεπτά συμμετοχής, επιστρέφει στο Ηράκλειο o Thievy Bifouma. O επιθετικός της ομάδας μας αγωνίστηκε με το περιβραχιόνιο του αρχηγού στις δυο αναμετρήσεις της Εθνικής Κονγκό με το Νότιο Σουδάν, για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, σκοράροντας με πέναλτι στο 90ο λεπτό του πρώτου αγώνα, όπου το Κονγκό ηττήθηκε με 2-1, ενώ στη χθεσινή (27/3) ρεβάνς, αγωνίστηκε μέχρι το 76ο λεπτό.

Στην αρχική ενδεκάδα του αγώνα κόντρα στην Βουλγαρία, όπου το Μαυροβούνιο πήρε τη νίκη με 1-0, βρέθηκε ο Marko Bakic, ο οποίος αγωνίστηκε στο α’ ημίχρονο, μένοντας στον πάγκο στην χθεσινή (27/3) ήττα από την Σερβία.

Ο Gudmundur Thorarinsson ήταν στην αποστολή της Εθνικής Ισλανδίας στους αγώνες με Βοσνία και Λιχτενστάιν, όμως δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.