Το «καθάρισε» από το πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός κόντρα στον Άρη

23:26 | 14/06/2020

Άνετη επικράτηση των «ερυθρολεύκων» με 3-1.

Ο Ολυμπιακός δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Άρη το βράδυ της Κυριακής στο άδειο γήπεδο Καραϊσκάκη στο ματς που ολοκλήρωσε την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ του Καμαρά σε δύο λεπτά προηγήθηκαν πριν το ημίωρο με 2-0, ενώ στο 38ο λεπτό ο Μασούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός κατέβασε ταχύτητα και ο Άρης το εκμεταλλεύτηκε μειώνοντας με τον Ιντέγε στο 64ο λεπτό.

Με το 3-1 ο Ολυμπιακός είναι πλέον στο +19 από τον ΠΑΟΚ και στο +17 από την ΑΕΚ.