To παιχνίδι της χρονιάς!

07:32 | 03/04/2019

Η Μπαρτσελόνα βρέθηκε να χάνει με 4-2 στο 90' όμως τελικά... ισοφάρισε

H Mπαρτσελόνα απλά... δεν χάνει φέτος. Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε βρισκόταν μέχρι το 91' πίσω στο σκορ με 4-2 από την Βιγιαρεάλ στο «Μαδριγάλ», όμως στις καθυστερήσεις με τους Μέσι και Σουάρες να σκοράρουν δύο υπέροχα τέρματα, ισοφάρισαν και διατήρησαν διαφορά ασφαλείας από την Ατλέτικο Μαδρίτης (+8), μετά από 30 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα!

Ένα απίθανο παιχνίδι με υπέροχα γκολ, ανατροπές και συνολικά 8 τέρματα. Μόλις, στο 16' η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με 2-0, όμως στην επανάληψη γύρισαν το ματς, ο Μπακαμπού πέτυχε ένα πολύ όμορφο τέρμα μέσα σε όλα και όλα έδειχναν ότι η Βιγιαρεάλ θα έπαιρνε μια σπουδαία νίκη που τόσο χρειαζόταν.

Όμως, η είσοδος του Μέσι άλλαξε τα δεδομένα. O Αργεντίνος σούπερ σταρ πέρασε αλλαγή στο 61' (αντί του Κουτίνιο) μείωσε σε 4-3 με υποδειγματική εκτέλεση φάουλ στο 90' ενώ στο 93' γράφτηκε ο θεαματικός επίλογος με τον Σουάρες να εκτελεί τον Ασένχο με ασύλληπτο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και να διαμορφώνει το 4-4