Το «τρένο» του ΟΦΗ... πέρασε και από τη Χαλκίδα

18:47 | 11/11/2018

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην Γ' Εθνική για τον πρωτοπόρο ΟΦΗ, 61-51 επί της Έξω Παναγίτσας

Έπειτα από το νωθρό πρώτο δεκάλεπτο, όπου ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη δεν ''ξανακοίταξε'' πίσω. Μετά το 18-21 του α' δεκαλέπτου, η κρητική ομάδα πήραν τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε της Έξω Παναγίτσας με 38-34 στο α' ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλός, κρατούσε την υπέρ του διαφορά πέριξ των 10 πόντων και τελικά επικράτησε με 61-51.

Έτσι, αυτή είναι η 4η νίκη σε τέσσερα ματς και πλέον η προσοχή στρέφεται στο τοπικό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής με αντίπαλο το Δειλινό στα ''Δύο Αοράκια''.

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-38 / 62-73, 51-61

Έξω Παναγίτσα: Θεοδωράκος Π., Κουτσογιάννης 9(2), Σέττος, Θεοδωράκος Ι. 2, Μανταλβάνος 10, Μανιάτες 22(3), Γκιζόγιαννης 14, Γεωργουσόπουλος 1

ΟΦΗ: Μητρόπαππας, Πετράκης 7(2), Μαλλιαράκης, Τσερκιτζόγλου 16 (3), Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 5, Πρωτογεράκης 2, Αντωνόπουλος 10(2), Μπουμπάρης 20, Καραλής 11 (1), Πάλλης.