Τώρα αρχίζουν… τα σπουδαία για τον ΟΦΗ

15:54 | 17/02/2019

Ο ΟΦΗ νίκησε εύκολα 3-1 σετ το Σάββατο (16/02) τον Πανιώνιο για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και πλέον ετοιμάζεται για την επόμενη φάση.

Η ομάδα του Ζλατιλίδη είχε εξασφαλίσει έτσι κι αλλιώς την πρώτη θέση στο γκρουπ της και έτσι η νίκη ήταν γοήτρου. Στο δεύτερο γύρο, μάλιστα, μπαίνει από την πρώτη θέση με 4 βαθμούς. Η κλήρωση για το… μίνι πρωτάθλημα θα διεξαχθεί την Δευτέρα (18/02).

Τώρα, επομένως, ξεκινάνε τα δύσκολα, για την άνοδο. Όσον αφορά στο ματς, ξεκίνησε με 2 ώρες και 45 λεπτά καθυστέρηση, καθώς ο αντίπαλος έφτασε αργά στο Ηράκλειο, λόγω του απαγορευτικού των πλοίων.

Τα σετ: 25-18, 25-20, 22-25, 25-21.

ΟΦΗ: Αντιφάκος, Μπάσης, Σκαρλατίδης, Κολιτσιάκης, Κομητούδης, Μύρος, Εφραιμίδης, Τεφτσής, Μονιάκης, Καρασαββίδης, Καρατζάς.