Total Football!

00:01 | 06/11/2019

Εκπληκτικά παιχνίδια για το Champions League σε Ντόρτμουντ και Λονδίνο. Αποτελέσματα, videos, βαθμολογίες.

Ο φοβερός Άγιαξ έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα στο Λονδίνο, προηγήθηκε 1-3 στο πρώτο μέρος και 1-4 στα πρώτα λεπτά του δευτέρου, αλλά η Τσέλσι αντέδρασε μειώνοντας σε 3-4. Μάλιστα, στη φάση του τρίτου γκολ των γηπεδούχων, έγιναν απίστευτα πράγματα με τον Αγιαξ να βλέπει τους Μπλιντ και Φέλτμαν να αποβάλλονται με δεύτερη κίτρινη κάρτα και την Τσέλσι να κερδίζει πέναλτι. Οπως ήταν λογικό, λίγο μετά οι «μπλε», έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση διαμορφώνοντας το εντυπωσιακό 4-4.

Ματσάρα έγινε και στη Γερμανία με την Ντόρτμουντ να ανατρέπει το 0-2 της Ιντερ και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 3-2, με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Ντόρτμουντ-Ιντερ 3-2
51'-77' Χακίμι, 64' Μπραντ/5' Μαρτίνες, 40' Βεσίνο

Λιόν-Μπενφίκα 3-1
4' Άντερσεν, 33' Ντεπάι, 89' Τραορέ/77' Σεφέροβιτς

Βαλένθια-Λιλ 4-1
66' Παρέχο, 82' Σουμαορό, 83' Κοντόγκμπια, 90' Τόρες/25' Όσινχεν

Τσέλσι-Αγιαξ 4-4
5'-70' Ζεορζίνιο, 63' Αθπιλικουέτα, 74' Τζέιμς /2' Άμπραχαμ (αυτ), 20' Πρόμες, 35' Κέπα (αυτ), 55' Φαν Ντε Μπεκ

Νάπολι-Σάλτσμπουργκ 1-1
44' Λοσάνο/11' Χάλαντ

Λίβερπουλ-Γκενκ 2-1
14' Βαϊνάλντουμ, 52' Τσάμπερλείν/41' Σαματά