«Τρένο» ο ΑΟΑΝ, διέσυρε τον Πανιώνιο - Νίκη-θρίλερ ο ΠΟΑ!

17:01 | 07/11/2021

Τι έγινε στα κυριακάτικα ματς της 3ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής

Πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση στο πρώτο μέρος, ο Άγιος Νικόλαος συνέτριψε εκτός έδρας 3-1 τον Πανιώνιο και συνεχίζει μόνος του την κούρσα στη βαθμολογία του 7ου ομίλου.

Η κρητική ομάδα έκανε ένα τρομερό πρώτο μέρος και σκόραρε τρία τέρματα, ενώ στο δεύτερο μέρος οι κυανέρυθροι πίεσαν μήπως καταφέρουν να μπουν ξανά στο ματς, έκαναν ευκαιρίες, αλλά εκτός από το γκολ της... τιμής, δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι άλλο και ο ΑΟΑΝ έφυγε θριαμβευτής με τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Πλέον ο Άγιος Νικόλαος συνεχίζει μόνος πρώτος στον 7ο όμιλο, με 9 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος έμεινε στους 6.

Τρομερό ματς στην Ιεράπετρα με τον Πόρο να πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα. Η Αναγέννηση προηγήθηκε 2-0 στο 55', αλλά η ομάδα του Πόρου με εκπληκτική αντεπίθεση έφτασε στην τελική επικράτηση με 3-2!

Στο Ατσαλένιο, έγινε ματσάρα με τον ΠΟΑ να παίρνει στις καθυστερήσεις τη νίκη, αφού πρώτα δέχθηκε γκολ... στις καθυστερήσεις! MVP των νικητών ο Καϊμακαμούδης που σκόραρε δις. Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό, ο Αλμυρός ισοφάρισε στο 92' κι ενώ όλα έδειχναν ότι το 1-1 θα είναι το τελικό αποτέλεσμα, ο Καϊμακαμούδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα "έγραψε" μία μεγάλη νίκη για τον ΠΟΑ.

Ο Γιούχτας, τέλος, ούτε τώρα πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα μένοντας στο 0-0 με την Νεάπολη.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΠΟΑ-Αλμυρός 2-1

28', 93' Καϊμακαμούδης - 92' Πιερτζιάκομι

Γιούχτας-Νεάπολη 0-0

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πόρος 2-3 45΄Μερκούρι, 55΄Φερμίνα - 73΄πεν. Aζίζι, (88΄, 93΄) Καστελιανάκης

Πανιώνιος-ΑΟΑΝ 1-3

88΄πεν. Γροντής – 14΄, 40΄ Μηνάς, 28΄Παπαδόπουλος

ΠΑΟ Ρουφ-Αρης Σούδας 3-0

20′ Kαλέργης, 31′ Νιτσάκης