Τριάρα με ωραίο ποδόσφαιρο για τον ΟΦΙ

17:07 | 09/02/2020

Ευρεία νίκη με καλή εμφάνιση του ΟΦΙ επί της Τρίγλιας του Γιάννη Μάγγου (3-0).

Ο ΟΦΙ έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του, παίζοντας επιθετικά. Η Τρίγλια είχε εξ αρχής παθητικό ρόλο και εύκολα βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από νωρίς. Στο 14ο λεπτό ο Σκόνδρας έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, ενώ στο 28ο λεπτό ο Μηνάς με φάουλ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Ο ΟΦΙ συνέχισε το ίδιο δυνατά και στο δεύτερο μέρος απέναντι στην Τρίγλια που έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει. Το έργο της έγινε ακόμα πιο δύσκολο όταν στο 57ο λεπτό ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Με αυτό το τρίποντο ο ΟΦΙ έφτασε τους 30 βαθμούς, ωστόσο εκκρεμεί η έφεση του Ιάλυσου και αν τελικά η ομάδα της Ιεράπετρας θα πάρει οριστικά τους τρεις βαθμούς στο μεταξύ τους ματς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από τη σέντρα του αγώνα οι «Κουρήτες» βράβευσαν τον Γιάννη Μάγγο για την προσφορά του στην ομάδα της Ιεράπετρας.