Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση Τρίκαλα-Εργοτέλης για την 34η και τελευταία αγωνιστική της Football League.

To Capitano.gr σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα Τρίκαλα-Εργοτέλης.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

89' Αντεπίθεση για τα Τρίκαλα με τον Σιαλμά να σουτάρει και τον Κατσιμήτρο να αποκρούει.

88' Πλασέ Μανουσάκη, άουτ.

86' Ψιλοκρεμαστό σουτ του Σιαλμά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

80' Σουτ του Σιαλμά από πλάγια αριστερά, θα μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

78' Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη, στη θέση του Νικολακάκη ο Λαμπάκης, για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του και αντί του Μπουρσέλη ο Μανουσάκης.

76' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Λίγο μετά την είσοδό του στον αγώνα ο Σταματάκος μετά από ωραία πάσα του Μπουτσάκη, θα τριπλασιάσει τα γκολ της κρητικής ομάδας με ωραίο σουτ.

72' Μια αλλαγή για κάθε ομάδα. Η τελευταία για τους γηπεδούχους είναι ο Σιαλμπάς που περνά αντί του Τσίπρα, ενώ για τον Εργοτέλη στη θέση του Έφορντ περνά ο Σταματάκος.

67' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για να πετύχει ο Εργοτέλη το 0-3, με τον Γιδόπουλο να εξουδετερώνει εξαιρετικά το πλασέ του Μπούζα.

64' Σουτ του Τόμιτς, μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

61' Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα, στη θέση του Ζγκούρι ο Μανώλης.

58' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, στη θέση του Μιλοσάβλιεφ ο Τόμιτς.

57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Ιατρούδης με εξαιρετικό φάουλ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας το σκορ για την κρητική ομάδα. Δεύτερο συνεχόμενο ματς που πετυχαίνει γκολ ο νεαρός άσος.

55' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα και αποβολή. Με δέκα παίκτες τα Τρίκαλα.

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Σκόρερ ο Έφορντ, όταν με ατομική προσπάθεια πέρασε μέσα στην περιοχή και με ιδανικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιδόπουλου.

49' Σουτ έξω από την περιοχή του Τσέλιου, θα διώξει δύσκολα ο Γιδόπουλος.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

43' Κίτρινη κάρτα ο Κατσαντώνης.

41' Κίτρινη κάρτα ο Μπούζας.

37' Κοντινή κεφαλιά Μπουρσέλη από κοντά, με τον Γιδόπουλο να αποκρούει σωτήρια, στην καλύτερη ως τώρα στιγμή του Εργοτέλη στην αναμέτρηση.

36' Κίτρινη κάρτα ο Τσιάρας.

28' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Ο Ζγκούρι από τα αριστερά περνάει και τον Κατσιμήτρο και σε κενή εστία πλασάρει, με την μπάλα να σταματά στη ρίζα του δεξιού κάθετου δοκαριού.

22' Απευθείας φάουλ Χιντζίδη από τη δεξιά πλευρά, θα αποκρούσει ο Κατσιμήτρος.

Μετριότατο ματς στα Τρίκαλα, χωρίς τη μεγάλη φάση, αντίθετα με σκληρά μαρκαρίσματα. Μοιρασμένη η κατοχή, παιχνίδι κέντρου.

11' Φάουλ του Χιντζίδη από μακριά, η μπάλα περνά λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

Με πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα του ο Εργοτέλης, στο τελευταίο εφετινό του ματς. Στον πάγκο έχει μείνει ο Σταματάκος, ενώ θυμίζουμε πως οι Κάιπερς και Σταμόπουλος είναι εκτός αποστολής.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Τρίκαλα (Θ. Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Πάνος, Τσιάρας, Ζγκούρι, Σαχινίδης, Μάκος, Τσίπρας, Κατσαντώνης, Μιλοσάβλιεφ, Ενλουντολού

Εργοτέλης (Τ. Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Αγγελόπουλος, Νικολακάκης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Μπούζας, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Έφορντ.

Αναπληρωματικοί: Χανιωτάκης, Μαζουλουξής, Αγγελόπουλος, Σταματάκος, Λαμπάκης, Πάτας, Βογιατζής, Μανουσάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Σιδηρόπουλος από την Πέλλα, με επόπτες τους Τζιαμπάση (Κοζάνης) και Βογιατζή (Καρδίτσας).