Κερδίζει και χωρίς... τερματοφύλακα

09:06 | 14/10/2018

Την τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε χθες (13/10) ο ΑΟ Καμινίων επί του Αθλόπολις με 2-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν εξαιρετικό παιχνίδι, με αποτέλεσμα να πάρουν το πατς ακόμη και χωρίς τερματοφύλακα, μιας και η ομάδα των Καμινίων βρίσκεται στην αναζήτηση ενός γκολκίπερ.

Στην θέση του τερματοφύλακα αγωνίστηκε ο αμυντικός Τζιώτης, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, και μάλιστα είχε και επεμβάσεις όπου κράτησαν το μηδέν στην εστία του.

Με δύο γκολ από τους Θεοδωράκη στο 65ο λεπτό και Φουρναράκη στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι επικράτησαν του Αθλόπολις.

ΑΟΚ: Τζιώτης, Χαλίκης(75 Φουρναράκης), Θεοδωράκης, Νταβέλης, Καλαϊτζάκης, Τζανής(70 Παπάς), Γούλας, Παπαδόπουλος, Μαργέτας(80 Κυριακάκης), Τσελίκια(45 Κόλια), Mεχίλι.

Αθλόπολις Σταματάκης, Βόντας(60 Καλαιτζάκης),Καπελώνης, Ντόκα, Τζούλι, Κούπε,Σείχ, Σηφάκης, Σαμόλης, Μανιας(60 Κλαπάκης), Κόκκινος.