ΤΡΟΜΕΡΗ Λίβερπουλ «σκόρπισε» τη Ρόμα!

23:43 | 24/04/2018

Με τρομερή εμφάνιση του Σαλάχ η Λίβερπουλ προηγήθηκε 5-0, αλλά η Ρόμα πέτυχε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και το τελικό 5-2 του "Anfield" δίνει σαφές προβάδισμα τελικού στους "κόκκινους", αλλά οι Ιταλοί έμειναν ζωντανοί

H Λίβερπουλ νίκησε 5-2 τη Ρόμα στον πρώτο ημιτελικό του Champions League στο "Anfield" και απέκτησε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό.

Δεν υπάρχει όμως απόλυτη ικανοποίηση στις τάξεις των Άγγλων, καθώς προηγήθηκαν με 5-0 και οι "τζαλορόσι" με τα τέρματα των Τζέκο και Περότι στα τελευταία λεπτά μείωσαν, έτσι διατήρησαν ελπίδες, αφού όπως και με την Μπαρτσελόνα, ένα 3-0 στο "Olimpico" τους δίνει την πρόκριση.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ ήταν καταπληκτικός, πέτυχε δύο τρομερά γκολ, φτάνοντας τα 10 στην διοργάνωση, ενώ εν συνεχεία έκανε τις ασίστς σε Μανέ και Φιρμίνο, ο οποίος από κόρνερ του Μίλνερ έκανε το 5-0.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Κάριους, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Λόβρεν, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον, Όξλεϊντ-Τσέιμπερλεν (18' Βαϊνάλντουμ), Μίλνερ, Σαλάχ (75' Ινγκς), Μανέ, Φιρμίνο (90'+3 Κλάβαν).

ΡΟΜΑ (5-4-1): Άλισον, Φλορέντσι, Φάσιο, Μανωλάς, Ζουάν Ζεζούς (67' Περότι), Κολάροβ, Ντε Ρόσι (67' Γκοναλόν), Στρόουτμαν, Ναϊνγκολάν, Τζενγίζ Ουντέρ (46' Σικ), Τζέκο.