Τρομερός Αστέρας και 3-2 με ανατροπή επί του Άρη!

18:04 | 03/01/2024

Ο Άρης προηγήθηκε 0-2, αλλά ο Αστέρας έκανε την ανατροπή και πήρε τη μεγάλη νίκη στην Τρίπολη.

Ο Άρης προηγήθηκε στο 8′ με πέναλτι του Μορόν και στο 14′ κέρδιζε 0-2 με όμορφο γκολ του Σουλεϊμάνοφ, έχασε στην Τρίπολη από τον Αστέρα με 3-2, με τρία γκολ μέσα σε δεκαπέντε λεπτά!

Ο Αστέρας έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο και αφού μείωσε με πέναλτι του Μιριτέλο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισε σε 2-2 πάλι με τον Μιριτέλο, αυτή τη φορά με κεφαλιά. Οι παίκτες του Αρη στην άμυνα και στο κέντρο ήταν σε τρικυμία, ο Αστέρας έκανε ότι ήθελε με τον Μουνάφο να «καταπίνει» κάθε αντίπαλο και στο 61′ ήρθε και η ανατροπή, από τραγικό λάθος του Ζαν Ζουλ Εμβοντό και εκτέλεση του Μουνάφο από ασίστ του Ζουγλή.

Με τη νίκη αυτή ο Αστέρας Τρίπολης πλησίασε τον Αρη στον έναν βαθμό και πλέον κυνηγάει την πέμπτη θέση. Οσο για τον Αρη μετά το δεύτερο διαδοχικό σοκ, πρέπει να πάει στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ και κανείς δεν ξέρει πως θα καταφέρει να σηκώσει κεφάλι!