Υπέκυψε στην ανωτερότητα του Διαγόρα ο Εργοτέλης

18:41 | 20/03/2022

Την ήττα 79-59 γνώρισε στο Βενετόκλειο της Ρόδου ο Εργοτέλης από τον τοπικό Διαγόρα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής μπάσκετ.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και από την αρχή του αγώνα πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και το προβάδισμα στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την ύστατη προσπάθεια αντεπίθεσης, καταφέρνοντας να ρίξει κάπως τη διαφορά στους 15 πόντους (71-56) τρία λεπτά πριν το τέλος, με τον Διαγόρα όμως να έχει την εξέλιξη του αγώνα με το μέρος του και στο τέλος να παίρνει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης ήταν: 19-17, 50-31ημίχρονο, 66-47, 79-59

Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 6(1), Αθανασιάδης 5, Μαϊστρέλης 6(1), Μανιάδης, Κουμάκης 3(1), Γιαννακόπουλος 8, Χαμηλάκης, Καραλής 17, Μαχαιριανάκης 2, Γουμενάκης 12(2).