Υπέροχο γκολ ο Γιακουμάκης, έφτασε τα 6 στο MLS

08:15 | 18/05/2023

Ο Κρητικός επιθετικός σημείωσε ένα πανέμορφο γκολ λίγο πριν το τέλος του αγωνα με το Κολοράντο, φτάνοντας τα έξι στο πρωτάθλημα

Ασταμάτητος στο MLS ο Γιώργος Γιακουμάκης. Ο κρητικός επιιθετικός σκόραρε ξανά απέναντι στο Κολοράντο, με ένα τέρμα σήμα κατατεθέν της αξίας του. Έφυγε στον ανοιχτό χώρο, υποδέχθηκε την πάσα του Μπρουκς Λένον, πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα και σημείωσε ένα μοναδικό γκολ.

Με αυτό το γκολ ο διεθνής επιθετικός διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για την ομάδα του, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα σε ένα υπέροχο βράδυ, όπου τα 3 από τα 4 γκολ της Ατλάντα ήρθαν μετά το 79ο λεπτό.

Αυτό ήταν το 6ο προσωπικό γκολ του Γιακουμάκη την φετινή σεζόν στο MLS, το οποίο το πανηγύρισε έντονα, με τον διεθνή επιθετικό να έρχεται από τον πάγκο στο 53ο λεπτό του αγώνα.