Υπέροχο γκολ του Κυριακόπουλου στο Αταλάντα - Σασουόλο

08:54 | 16/10/2022

Το γκολ του Γιώργου Κυριακόπουλου στο 41' έδωσε το προβάδισμα στη Σασουόλο κι έβαλε... δύσκολα στην Αταλάντα, όμως οι "μπεργκαμάσκι" είχαν άμεσες "απαντήσεις" κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή με 2-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της Serie A, με ένα ματς περισσότερο.

Πρώτα ο Πάσαλιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κι ακολούθως ο Λούκμαν, στην πρώτη επίθεση του δευτέρου 45λέπτου, έφεραν τα... πάνω-κάτω για την Αταλάντα, που συνεχίζει την εντυπωσιακή πορεία της στο εφετινό πρωτάθλημα Ιταλίας, προσπερνώντας κατά έναν βαθμό τη Νάπολι, η οποία υποδέχεται την Κυριακή (16/10) την Μπολόνια στο "Diego Armando Maradona".

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Serie A έχουν ως εξής:

• Έμπολι-Μόντσα 1-0(11΄ Χάας)
  • Τορίνο-Γιουβέντους 0-1(75΄ Βλάχοβιτς)
  • Αταλάντα-Σασουόλο 2-1(45΄+1΄ Πάσαλιτς, 46΄ Λουκμαν - 41΄ Κυριακόπουλος)