Ζητάει συγκέντρωση ο Βισκαδουράκης

18:38 | 16/05/2019

Ο νεαρός τεχνικός του Εργοτέλη μίλησε για το κρίσιμο ματς του Σαββάτου (18/05) με τον Κύδωνα.

Οι «κιτρινόμαυροι»… επέστρεψαν από το εις βάρος τους 2-0, έφεραν στο 2-2 τη σειρά και πάνε στα Χανιά για την ολική ανατροπή, ώστε να περάσουν στον τελικό του πρωταθλήματος ανδρών της ΕΚΑΣΚ, που περιμένει ο ΑΟΚ Χανιά.

Ο Γιάννης Βισκαδουράκης υποστήριξε ότι αν το συγκρότημα του παρουσιαστεί συγκεντρωμένο, θα πετύχει το στόχο του.

Αναλυτικά είπε: «Είναι ένας αγώνας τελικός και για τις δυο ομάδες, με τις πιθανότητες να είναι μοιρασμένες. Εμείς έχουμε καλή ψυχολογία μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες που έχουμε πετύχει, ενώ ο Κύδωνας έχει το πλεονέκτημα της έδρας. Θα είναι σημαντική η συγκέντρωση που θα πρέπει να έχουμε. Αν είμαστε σε αυτόν τον τομέα καλοί και στην άμυνα θα τα καταφέρουμε. Το πάθος θα είναι δεδομένο και για τις δύο ομάδες και ο αγώνας θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Εμείς θα πρέπει να κρατήσουμε την άμυνα που παίξαμε στο δεύτερο ημίχρονο και στα δυο ματς και τη συγκέντρωση που είχαμε. Οι παίκτες μου δώσανε μεγάλες μάχες παρά τα προβλήματα που είχαμε και τους αξίζουν πολλά μπράβο όλοι τους, όσο και αν αγωνίσθηκαν. Ήταν μια ομάδα που κάθε προπονητής θέλει να κοουτσάρει».