Ήττα για τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ

19:30 | 10/02/2018

Η 13η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ ανδρών αποδείχτηκε… γουρσούζικη για τον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και ηττήθηκε στο ΒΑΚ με 3-0 σετ (19-25, 25-27, 19-25) από τον Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι», μάλιστα, «προσπέρασαν» τους «ασπρόμαυρους» στη γενική κατάταξη και «σκαρφάλωσαν» τέταρτοι.

Ο ηρακλειώτικος σύλλογος, έτσι, έχασε… έδαφος στη «μάχη» που δίνει για να βρεθεί στα μπαράζ ανόδου. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει του στοίχισαν και δεν του επέτρεψαν να συνεχίσει νικηφόρα την πορεία του στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά και ο αντίπαλος το εκμεταλλεύτηκε, παίρνοντας το πρώτο σετ 19-25. Στο δεύτερο ο ΟΦΗ προσπάθησε για την ισοφάριση, αλλά το’ χασε στις… λεπτομέρειες με 25-27. Στη συνέχεια ήταν φυσικά δύσκολο να… επιστρέψει και ο Πανιώνιος κατέκτησε χωρίς πρόβλημα και το τρίτο σετ με 19-25 και πανηγύρισε το «διπλό».

Τα σετ: 19 – 25, 25 – 27, 19 - 25