Τένις

12:00 | 23/01/2024

Australian Open: Η Γκοφ στα ημιτελικά

Η Κόρι Γκοφ μετά από συναρπαστικό αγώνα που κράτησε 3 ώρες και 9 λεπτά νίκησε την Μάρτα Κόστιουκ με 7-6(6), 6-7(3) και 6-2 παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Australian Open για 1η φορά στην καριέρα της, σημειώνοντας τη 10η σερί φετινή της νίκη, αλλά και την 12η συνεχόμενη σε Grand Slam.

11:00 | 22/01/2024

Δύσκολη πρόκριση Μεντβέντεφ στα προημιτελικά

Με δύσκολη νίκη συνέχισε ο Ντανίιλ Μεντβέντεφ την προσπάθεια του στο Australian Open. Ο Ρώσος πρωταθλητής χρειάστηκε να επιστρέψει από χαμένο σετ και να επικρατήσει στη συνέχεια με 6-3, 7-6(4), 5-7 και 6-1 του Πορτογάλου, Νούνο Μπόρζες, για να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του τουρνουά στη Μελβούρνη.

12:48 | 21/01/2024

Τσιτσιπάς: «Η μοίρα κάθε παίκτη έχει περισσότερα βάσανα παρά στιγμές δόξας και επιτυχίας»

O Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο7) φιναλίστ του τουρνουά στη Μελβούρνη την περασμένη σεζόν (σ.σ: το 2023 έχασε στον τελικό από τον Τζόκοβιτς), ηττήθηκε με 7-6 (3), 5-6, 6-3, 6-3 από τον Αμερικανό Τέιλορ Φριτζ (Νο 12), μετά από 3 ώρες και 1 λεπτό αγώνα σήμερα (21/1) στη Μελβούρνη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια-προημιτελικά- του Australian Open.

14:00 | 19/01/2024

Οδυνηρές οι υπενθυμίσεις πολέμου για την Ουκρανή Τσουρένκο

Το να μπαίνει σε ένα γήπεδο τένις για να αντιμετωπίσει μια Ρωσίδα η Λευκορωσίδα αντίπαλο είναι μια οδυνηρή υπενθύμιση για την Ουκρανή Λέσια Τσουρένκο της κατεστραμμένης από τον πόλεμο χώρα της, είπε η 34χρονη μετά την ήττα από το νούμερο 2 της παγκόσμιας κατάταξης Αρίνα Σαμπαλένκα στο Australian Open την Παρασκευή.

13:00 | 19/01/2024

Τσιτσιπάς: «Σημαίνει πολλά και για εμένα αυτή η νίκη»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση και πήρε μία άνετη πρόκριση για τους «16» του Australian Open. Ο Ελληνας πρωταθλητής μετά τον αγώνα έπλεξε το εγκώμιο του Βαν Ας και δήλωσε ότι σημαίνει πολλά για τον ίδιο αυτή η νίκη