«Ανάσα» για τον Παναιτωλικό

21:58 | 15/06/2020

Οι Αγρινιώτες μ' ένα καταπληκτικό Μουνιέ ήταν καταιγιστικοί στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν 3-0 την Λάρισα.

Με το «τρίποντο», μάλιστα, αυτό «προσπέρασαν» την Ξάνθη στη γενική κατάταξη, ενώ αύξησαν τη διαφορά τους στο +5 από τον τελευταίο Πανιώνιο.

Στο πρώτο μέρος, η σημαντικότερη φάση ανήκε στους ηττημένους, αφού στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιχαήλ δεν κατάφερε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, πάντως, οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και έφτασαν στην επικράτηση. Στο 53’ ο Μουνιέ, που ήταν πρωταγωνιστής του ματς, έκανε το 1-0, ενώ στο 61’ από δική του φανταστική μπαλιά ο Ντάουντα σημείωσε το 2-0.

Στο 77’ ο Μουνιέ «χτύπησε» και πάλι και με τρομερό πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.