​Ανατροπή με δύο γκολ του Γιακουμάκη!

17:31 | 10/01/2021

Ο Κρητικός φορ επέστρεψε στα γκολ στο ολλανδικό πρωτάθλημα

Μάλιστα, το έκανε με ιδανικό τρόπο αφού σκόραρε δις και ήταν αυτός που χάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη στην ομάδα του.

Η Βίλεμ προηγήθηκε στην έδρα της Φένλο στο 15' και στο δεύτερο μέρος ανέλαβε δράση ο Γιακουμάκης. Στο 79' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 2-1 και σφράγισε το τρίποντο με τρομερή ανατροπή!

Με αυτά τα δυο γκολ ο «Γιακούμ» έφτασε συνολικά τα 12 στο Ολλανδικό πρωτάθλημα παραμένοντας στην πρώτη θέση της σχετικής κατάταξης.