Απολαυστικός ο Πλατανιάς

17:38 | 08/12/2019

Η ομάδα των Χανίων επικράτησε με 4-0 της Κέρκυρας στα Περιβόλια

Καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Γιάννη Τάτση, επικράτησε με 4-0. Ο Μιγκέλ, άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με κεφαλιά του Μπιανκόνι ενώ στην επανάληψη ο Πλατανιάς ξέσπασε πετυχαίνοντας ακόμα τρία γκολ. Στο 49' ο Λουκίνας έκανε το 2-0, ο Βραζιλιάνος σημειωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 60’ με κοντινό πλασέ. Στο 90’ το σουτ του Κωστίκου διαμόρφωσε το τελικό 4-0, με τον Πλατανιά να βάζει τέλος το σερί των τριών συνεχώμενων ηττών.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (83’ Νίλι), Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ουές, Μποσέτι (70’ Σμυρλάκης), Πουρζιτίδης, Λεϊρία, Παπουτσογιαννόπουλος (84’ Κωστίκος), Μιγκέλ, Λουκίνας

Κέρκυρα (Ρομπέρτο Μπολάνο): Βουτσελάς, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Μαρκελιάν (64’ Ντο Νασιμέντο), Βασιλούδης (82’ Ντε Νικολό), Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Λεπενιώτης, Αμαραντίδης, Τσιμπούκας, Βουκελάτος (55’ Νικολούδης)