​Βαριά ήττα για την Κ17 από την ΑΕΚ

15:50 | 19/02/2022

Την ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που έγινε το πρωί του Σαββάτου (19/2) στο Δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με εύστοχο σουτ του Muca εκτός περιοχής.

Στο 14’ ο Κοντορουχάς με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, ενώ μόλις δυο λεπτά αργότερα ο Γεωργέας έκανε το 3-0 για τους «κιτρινόμαυρους», πλασάροντας εντός περιοχής.

Στο 35’ ο Σβίγκος μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Καλαφάτη για το 4-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 59’ ο Χατζηνικολάου, με εύστοχο πλασέ εντός περιοχής.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης (55’ Νοικοκυράκης), Σαντοριναίος, Σαλούστρος (55’ Τζεβαμπινάς), Χότζα, Ρολάκης, Τακάκης, Ζαχαριουδάκης, Γκιαουράκης (55’ Μπλίντο), Αδαμάκης (65’ Πατηράκης), Φανουράκης (70’ Κοζανίδης).