Βόλος-Ατρόμητος 1-2: Πορεία... Ευρώπης για τον Ατρόμητο

17:08 | 07/01/2024

Σκοράροντας δύο φορές με τον Κάρολ Αντζιέλσκι, ο Ατρόμητος επικράτησε 2-1 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό και συνεχίζει την πορεία... Ευρώπης.

Ο Πολωνός επιθετικός βρήκε δίχτυα με γυριστή κεφαλιά στο 25', έπειτα από κόρνερ του Γιουμπιτάνα, ενώ ζευγάρωσε τα γκολ του στο 59' με πέναλτι που κέρδισε ο Ντιέγκο Βαλένσια.

Το μόνο που κατάφερε ο Βόλος ήταν να μειώσει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μωραΐτη.

Επί των ημερών του Σάσα Ίλιτς, ο Ατρόμητος δεν έχει γνωρίσει ήττα, με το σερί να διευρύνεται στα 11 ματς, εκ των οποίων τα 9 για το πρωτάθλημα.

Κατά συνέπεια, χάρη σε αυτή τη σπουδαία πορεία που κρατάει από τις 28 Οκτωβρίου, η ομάδα του Περιστερίου δικαιούται να αποσκοπεί σε συμμετοχή στα πλέι οφ, εν αντιθέσει με τον Βόλο που παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας.