«Χάλκινη» η Βλαχάκη του ΝΟΓΚ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

08:42 | 24/08/2018

Επιτυχίες των αθλητών του Ναυταθλητικού Ομίλου Γαζίου Κρήτης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Laser 4.7

Με επιτυχίες επέστρεψαν οι αθλητές του ΝΟΓΚ απο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κατηγορίας Laser 4.7 που διεξάχθηκε στην Αλεξανδρούπολη. Οι συνθήκες ήταν μεταβλητές και ο καιρός χειμωνιάτικος αλλά οι αθλητές αγωνίστηκαν με επιτυχία σε όλες τις ιστιοδρομίες πάρα το ότι ήταν η πρώτη συμμετοχή τους στην κατηγορία Laser4.7.

Στα κορίτσια η Βάσω Βλαχάκη κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία κάτω των 16 ετών και το χάλκινο μετάλλιο ενώ στα αγόρια ο Θωμάς Κοβατζής τερμάτισε 12ος στην κατηγορία κάτω των 16 ετών. Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΝΟΓΚ συγχαίρει θερμά τους αθλητές και τους εύχεται να συνεχίσουν με τον ίδιο τρόπο μια πετυχημένη πορεία