Χωρίς καλάθι την τελευταία περίοδο ο ΟΦΗ

SMS
19:59 | 13/10/2019

Απίστευτο «ναυάγιο» του ΟΦΗ στο δ’ δεκάλεπτο του αγώνα με το Αιγάλεω.

Ο Όμιλος κατάφερε να χάσει ένα ματς που έμοιαζε δικό του, καθώς εμφάνισε τάσεις αυτοχειρίας στα τελευταία δέκα λεπτά του.

Παρόλο που η ποιότητα της αναμέτρησης δεν ήταν καλή, το σύνολο του Βασίλη Ράλλη είχε μπορέσει ν’ αποκτήσει ένα καλό «μαξιλαράκι» στο 30’.

Ήταν, δηλαδή, μπροστά 54-43 και είχε σαφώς τον πρώτο λόγο για το ροζ φύλλο αγώνα. Στην τέταρτη περίοδο, όμως, ο ΟΦΗ ήταν πολύ κακός και έδωσε τη δυνατότητα στον αντίπαλο να πανηγυρίσει στο φινάλε.

Είναι ενδεικτικό το γεγονός πως στο δ’ δεκάλεπτο ο Όμιλος δεν κατάφερε να πετύχει καλάθι και σημείωσε συνολικά μόλις 2 πόντους, οι οποίοι προήλθαν από ελεύθερες βολές.

Το Αιγάλεω, έτσι, εκμεταλλεύτηκε το τραγικό «πρόσωπο» των «ασπρόμαυρων» και κατέκτησε ένα σημαντικό «διπλό» στα «Δύο Αοράκια».