Χορταστική ισοπαλία για την Κ17 απέναντι στον Λεβαδειακό

20:28 | 20/01/2019

Ισόπαλη 3-3 η Κ17 του ΟΦΗ κόντρα στον Λεβαδειακό.

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Λεβαδειακού στο γήπεδο των Δαφνών.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με τον Λέτη, ενώ o ΟΦΗ ισοφάρισε στο 35’ με τον Παπαδάκη να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Στο 59ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι υπέρ της ομάδας της Λιβαδειάς. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λέτης, ο Νεοκοσμίδης απέκρουσε αρχικά, όμως στη συνέχεια και πάλι ο Λέτης πήρε το «ριμπάουντ» και έκανε το 1-2.

Δυο λεπτά αργότερα ο Τσαμπουράκης ισοφάρισε ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι. Στο 65’ ο Δεληγιάννης έκανε το 2-3, βάζοντας και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του, ενώ στο 79’ ο Μπέκου διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες, καθώς ο Σμπώκος δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Κ17 ΟΦΗ: Νεοκοσμίδης, Σαβουιδάκης (88’ Μαραγκάκης), Γαιτάνης, Γκεζάκος, Σμπώκος, Σπυριδάκης (72’ Μαμουλάκης), Στειακάκης (68’ Πακιουφάκης), Νικηφόρος, Τσαμπουράκης (84’ Σημαιάκης), Μπέκου (88’ Φασαράκης), Παπαδάκης