Δείτε το συγκλονιστικό φινάλε στο Νέοι Εργοτέλη - Δαμάστα

09:26 | 20/02/2019

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, η Δαμάστα έκανε την ανατροπή στο Μαρτινέγκο - δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα

Συγκλονιστικό τρίποντο κατέκτησε η πρωτοπόρος της Α2 ΕΠΣΗ PWM MEDICAL, Δαμάστα στο Μαρτινέγκο, επικρατώντας με 1-2 των αξιόμαχων Νέων Εργοτέλη και έτσι παραμένει μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο παιχνίδι που έγινε χθες και με το οποίο ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική, η Δαμάστα μέχρι και το 87’ ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 με γκολ που σημείωσε στο 6' ο Μπερνίκου αλλά κατάφερε στα τελευταία λεπτά να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τάσο Απλαδά, ο οποίος σημείωσε τα γκολ της νίκης στο 87ο και στο 89ο λεπτό του αγώνα.