«Διπλό» στα Χανιά ο Εργοτέλης, ήττα στο Λίντο για το ''Ηράκλειο''

20:55 | 07/03/2020

O Eργοτέλης επικράτησε με 60-58 στα Χανιά του Κύδωνα ενώ το Ηράκλειο ηττήθηκε στο ''Λίντο'' από τον ΟΑΧ

Σημαντική νίκη 58-60 για τον Εργοτέλη επί του Κύδωνα στο κλειστό του Κλαδισού στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ.

Η ομάδα του Γιάννη Βισκάδουρακη, κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα στα μισά της δεύτερης περιόδου και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 24-31. Στο β' μέρος η ομάδα των Χανίων μείωσε, ενώ ολοκλήρωσε το 3ο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ (44-43). Όμως, ο Εργοτέλης με σημαντικά εύστοχα σουτ στο φινάλε, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 58-60. Κορυφαίος σε ακόμα ένα παιχνίδι ο Καραλής με 21 πόντους

Στο ''Λίντο'', το ''Ηράκλειο'' έκανε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις στην σεζόν, πέτυχε μόλις 48 πόντους και ηττήθηκε από τον ΟΑΧ με 48-61.