Δόξα Δράμας - ΟΦΗ 1-1 / ΤΕΛΙΚΟ

16:20 | 15/04/2018

Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση Δόξα Δράμας - ΟΦΗ για την 26η αγωνιστική της Football League.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ (1-1): Σε γενικές γραμμές δίκαιη η ισοπαλία, από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Κρίσιμη η φάση στο 60' από τον Κουτσιανικούλη ο οποίος μπορούσε να κάνει το 0-2, στην συνέχεια το... πλήρωσε με την ισοφάριση.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

89' - Κίτρινη κάρτα στον Μάνο για καθυστερήσεις. Ένταση στο ματς.

88' - Ο Γκορτσίλας έδωσε κίτρινη στον... Μαχαίρα, ο οποίος βρίσκεται στον πάγκο

85' - Τρίτη αλλαγή για την Δόξα Δράμας, Αρναρέλλης αντί Γουνδουλάκη

83' - Σουτ σε δεύτερο χρόνο του Μάνου, δεν απειλήθηκε ο Μένκας

82' - Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, σέντρα ο Μπολάκης, κεφαλιά από τον Μάνο στο 2ο δοκάρι, η μπάλα φεύγει εκτός.

80' - Λάθος του τερματοφύλακα Μένκα, ο Περογαμβράκης κέρδισε το φάουλ στην προσπάθεια του να κρεμάσει τον κίπερ των γηπεδούχων.

77' - Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά

73' - Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ: Βαφέας αντί Ντίνα

71' - Ακόμα μια φορά στο β' μέρος η Δόξα βγαίνει με αξιώσεις στην επίθεση, όμως ο Κουσκουνάς είναι εκτεθειμένος, έπειτα από την πάσα του Λίτσκα

69' - Σουτ του Σιώπη, πολύ μακριά από την εστία του Στρέζου

ΣΧΟΛΙΟ: Έχει μπει καλύτερα στο β' μέρος η Δόξα Δράμας, βγάζει κούραση ο ΟΦΗ

68' - Κεφαλιά του Μπαϊκαρά, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Στρέζος

65' - ΓΚΟΛ για την Δόξα! Ο Νίκος Κουσκουνάς εκμεταλλεύεται την εξαιρετική ασίστ του Κουσκουνά και ''εκτελεί'' τον Στρέζο από την βούλα του πέναλτι

60' - Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Κουτσιανικούλη. Ο Μάνος έδωσε στον Λαρισαίο χαφ, εκείνος προσποιήθηκε ωραία όμως δεν εκτέλεσε σωστά και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μένκα.

58' - Καθυστέρησε ο Κουτσιανικούλης, έχασε την ευκαιρία για μια καλή αντεπίθεση ο ΟΦΗ

56' - Λίτσκας αντί Γεωργιάδη, πρώτη αλλαγή για την Δόξα

ΣΧΟΛΙΟ: Νευρικά τα πρώτα λεπτά στο β' μέρος, χωρίς την παραμικρή φάση, κακός ο ρυθμός.

52' - Σουτ του Μπολάκη, η μπάλα φτάνει στον Μάνο, οφσάιντ υποδεικνύετε ο Γκορτσίλας

48' - Όπως και στο α' μέρος, η Δόξα έχει μπει με ορμή στο γήπεδο, χωρίς φάσεις όμως

46' - Πρώτη αλλαγή για την Δόξα, Ματσούκας στη θέση του Μαρκόπουλου

46' - Έναρξη στο β' μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ / 0-1: Ανώτερος ο ΟΦΗ, προηγείται δίκαια με 1-0 στην Δράμα. Δύο αναγκαστικές αλλαγές για τον Νίκο Παπαδόπουλο, έπειτα από τους τραυματισμούς των Μαχαίρα και Βουό

45' - Πολύ μεγάλη φάση για την Δόξα Δράμας - κεφαλιά ο Κότοβος, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Στρέζου.

45'- Σουτ του Κουτσιανικούλη, δεν απείλησε ο Λαρισαίος μέσος

45' - Σέντρα του Ριζογιάννη, απομακρύνει ο Κομεσίδης

Δύο λεπτά καθυστερήσεων

44' - Σε ακόμα μια φορά Ποτουρίδης και Κομεσίδης είναι σταθεροί στις θέσεις τους και αναχαιτίζουν τις παράλληλες μπαλιές των γηπεδούχων.

ΣΧΟΛΙΟ: Προσπαθεί να επιτεθεί κυρίως από τα δεξιά η Δόξα, πολύ σταθερός αμυντικά ο ΟΦΗ

38' - Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Δεν μπορεί να συνεχίζει ο Βουό, στην θέση του ο Πουρτουλίδης

37' - Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, Περογαμβράκης αντί Μαχαίρα

35' - Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο ΟΦΗ μέχρι να αποφασιστεί αν θα συνεχίσει ο σκόρερ του αγώνα.

33' - Στο έδαφος ο Μαχαίρας, δίλεπτη διακοπή στο ματς

ΣΧΟΛΙΟ: Κυρίαρχος στο ματς ο ΟΦΗ, όλες οι επιθέσεις του ''μυρίζουν'' γκολ. Έχει την κατοχή αλλά δεν απειλεί η γηπεδούχος ομάδα.

30' - Πολύ όμορφη προσπάθεια των παικτών του ΟΦΗ, ο Κουτσιανικούλης μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή όμως στην τελική προσπάθεια τα χάλασε.

28' - Ωραία προσπάθεια του Μάνου, μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή της Δόξας, κόντρες και κόρνερ

26' - Σουτ του Κουσκουνά από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έσκασε κάτω και πήγε να ξεγελάσει τον Στρέζο, όμως ο νεαρός γκολκίπερ μπλόκαρε.

25' - Επιπόλαιος ο τραυματισμός του Βουό, συνεχίζει κανονικά

23' - Χτύπησε στο κεφάλι ο Βουό, διέκοψε το παιχνίδι ο Γκορτσίλας

20' - Μακρινό σου του Ριζογιάννη, πολύ ωραία επέμβαση κρατάει το μηδέν για τον ΟΦΗ

18' - Καλή φάση για τον Μάνο, αδύναμο το σουτ του

ΣΧΟΛΙΟ: Μπήκε δυνατά στο πρώτο τρίλεπτο η Δόξα χωρίς να απειλήσει, ελέγχει απόλυτα το ματς ο ΟΦΗ μετά το γκολ.

17' - Σουτ στην κίνηση από τον Μαρκόπουλο, η μπάλα εκτός, δεν απειλήθηκε ο Στρέζος

16' - Ακόμα ένα φάουλ για την Δόξα Δράμας, απομάκρυνε ο Ποτουρίδης

12' - Δυνατή μονομαχία στο χώρο του κέντρου ανάμεσα σε Μαχαίρα και Δημητρόφκσι, προσωρινή διακοπή στο ματς

10' - Ιδανικό ξεκίνημα για την κρητική ομάδα

Ωραία συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ, ο Δημήτρης Μαχαίρας με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν αφήνει περιθώρια στον Μένκα. Πολύ δυνατό το σουτ από τον μέσο του ΟΦΗ στην δεξιά γωνία του τερματοφύλακα της Δόξας

7' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

6' - Προσπάθησε το ένα - δύο ο Ντίνας με τον Κουτσιανικούλη όμως έκοψαν οι γηπεδούχοι

3' - Απομάκρυναν οι παίκτες του ΟΦΗ, έχει μπει με επιθετική διάθεση η Δόξα Δράμας

2΄- Φάουλ για την Δόξα σε καλή θέση για ''γέμισμα''

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο ΟΦΗ θα παραταχθεί με το γνωστό 4-4-2, Βουό και Μάνος στην επίθεση, Κουτσιανικούλης και Ντίνας στα πλάγια με τον Μαχαίρα να είναι στο πλάι του Νάστου. Ο Μπολάκης αριστερά στην άμυνα, ο Αργυρόπουλος δεξιά με τον Κομεσίδη και τον Ποτουρίδη στο κέντρο της άμυνας.