Ο Γιούχτας ηττήθηκε από την ανώτερη Καλαμάτα
Ο Γιούχτας ηττήθηκε με 1-3 στην Καλαμάτα από την ομώνυμη ομάδα
Ο Γιούχτας ηττήθηκε με 1-3 από την Καλαμάτα για την 2η αγωνιστική της Superleague 2. Η ''Μαύρη Θύελλα'' προηγήθηκε στο 33' με τον Μπαράλες ενώ νωρίτερα ο Γιούχτας είχε απειλήσει την εστία της ομάδας της Μεσσηνίας έπειτα από ομαδική προσπάθεια, ο Ακόστα στο 7' είχε δοκάρι ενώ το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 1-0.
Στο 49' ο Πασάς έκανε το 2-0 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα, με τον Ακόστα στο 59' να διαμορφώνει το 3-0 και τον Γιούχτα ανήμπορο να αντιδράσει. Η κρητική ομάδα μείωσε με εύστοχο πέναλτι του Ροβίθη στο 91', σε ένα πολύ απαιτητικό εκτός έδρας παιχνίδι για την ομάδα των Αρχανών
Καλαμάτα: Μέντες, Ραπόσο, Αρίμπας, Παπατόλιος, Κωνσταντινόπουλος, Άλβες (86′ Αρναρέλλης), Κάνιας (80′ Μπενίτες), Τάτος (72′ Κατάλντι), Ακόστα (72′ Γρίβας), Πασάς, Μπαράλες (72′ Ρόβας).
Γιούχτας: Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Φαζός, Κόλα, Μάρτσι (60′ Γκίνης), Μπουτσάκης (66′ Βρεττός), Πολυχρονης (66′ Κίσσας), Νοικοκυράκης, Μπρους (84′ Δασκαλάκης), Αλεξόπουλος (60′ Ροβίθης).