Επίδειξη δύναμης του ΟΦΗ

19:10 | 10/11/2018

Νίκη για την ομάδα βόλει του ΟΦΗ 3-0 σετ την Καλαμάτα και 2Χ2 στο πρωτάθλημα της Α2 των ανδρών.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Ζλατιλίδη απέδειξε και πάλι τις μεγάλες δυνατότητες του ξεπερνώντας εύκολα το «εμπόδιο» της Καλαμάτας στο «Βαρδινογιάννειο».

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο παιχνίδι μπροστά στον κόσμο τους, πραγματοποίησαν εκπληκτική εμφάνιση, νικώντας το πρώτο σετ με 25-16. Στο δεύτερο σετ, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους δυσκολεύοντας τους «ασπρόμαυρους». Παρόλα αυτά, έκαναν το 2-0 σετ, «σφραγίζοντας» τη νίκη από εκείνο το σημείου και μετά (25-22). Το τελευταίο σετ, είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους παίκτες του Ζλατιλίδη να κάνουν ένα εκπληκτικό τρίτο σετ, τελειώνοντας τον αγώνα με 25-18.

Τα σετ του αγώνα: 25-16, 25-22, 25-18

ΟΦΗ (Zλατιλίδης): Αντιφάκος, Εφραιμίδης, Καρατζάς, Κομητούδης, Μονιάκης, Μύρος, Σκατλατίδης, Δημητριάδης, Καρασαββίδης, Κοπτσιάκης, Κοσκινάς, Μπάση, Τεφτσής, Τζελάτι.