Ευρεία νίκη των Χανίων επί του Γιούχτα με ξέσπασμα στο β' ημίχρονο

17:15 | 18/02/2024

Bαριά ήττα του Γιούχτα στο ντέρμπι με τα Χανιά (4-1)

Τα Χανιά σκοράροντας τέσσερα γκολ στο β' μέρος επικράτησαν 4-1 του Γιούχτα για το πρωτάθλημα της Super League 2. Στο 52ο λεπτό ο Γιούχτας παραχώρησε πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Λώλη στον Τσέλιο, με τον Μάναλη να αναλαμβάνει την εκτέλεση, ανοίγοντας το σκορ στα Χανιά

Ο Γιούχτας απάντησε στο 61' με τον Μπρους κι έκανε το 1-1, αλλά στο 69' τα Χανιά πήραν το προβάδισμα με τον Λεμονή.

Στο 79ο λεπτό Κόλα και Λεμονής συνεργάστηκαν άψογα, ο τελευταίος έκανε το γύρισμα για τον Μάναλη που με καταπληκτικό σουτ έκανε το 3-1.

Στις καθυστερήσεις τα Χανιά έβαλαν το κερασάκι στην τούρτα με τον Μούλερ να διαμορφώνει το θριαμβευτικό 4-1.