Ηττα-μαχαιριά για τον Γιούχτα - Η βαθμολογία των πλέι άουτ

18:03 | 21/04/2024

Ο Γιούχτας ηττήθηκε από την Παναχαϊκή με 1-2 στις Αρχάνες και μπήκε για τα καλά σε μπελάδες.

Η ομάδα των Αρχανών είναι στο +1 από τον τελευταίο της βαθμολογίας των πλέι άουτ Ολυμπιακό και στο -2 από τον Παναθηναϊκό Β', ενώ πλέον είναι στο -4 από την Παναχαϊκή.

Οι Αχαιοί άνοιξαν το σκορ με τον Ζέκοφ στο 15ο λεπτό. Ο Γιούχτας είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει με το διπλό δοκάρι του Βρεττού στο 28' και τρία λεπτά μετά ισοφάρισε με τον Λώλη. Η Παναχαϊκή κατάφερε να πάρει το ματς στο δεύτερο μέρος, χάρη στο γκολ του Χριστόπουλου στο 80ο λεπτό.