Ήττα στο Μαρούσι για τον ΟΦΗ

20:28 | 11/02/2018

Ήττα για την ομάδα του Βασίλη Ράλλη από την Νίκη Αμαρουσίου με 69-66 - ρεπό την επόμενη αγωνιστική για την κρητική ομάδα

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να φύγει νικητής από την έδρα της Νίκης Αμαρουσίου, έτσι ηττήθηκε με 69-66 από την Νίκη στο Μαρούσι. Στα τελευταία δευτερόλεπτα, ο Καραλής αστόχη σε σουτ τριών πόντων και έτσι το παιχνίδι δεν οδηγήθηκε στην παράταση.

• Ήττα από τον Ερμή ο ΑΟΚ Χανιά

Με 80-63 ηττήθηκε η έτερη ομάδα της Κρήτης για την 16η αγωνιστική της Γ' Εθνικής. Ο ΑΟΚ Χανίων βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο η διαφορά ήταν στο -12 (41-29) ενώ αυτή διατηρήθηκε και μεγάλωσε προς το τέλος του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-29, 63-49, 80-63

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 14, Θωμάς 3 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Κολοβός 5, Κώνστας 8 (2), Φλώτσιος 8 (1), Σπηλιόπουλος 11 (3), Αγγελέτος, Tσιριμώκος, Γυφτονικολός 10, Μαρμαρινός 7.
AOK Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 3 (1), Αράπης 2, Αλεξίου 11 (2), Υφαντόπουλος 5 (1), Σαράντης, Μπαγάκης 4, Πούρος 11 (3), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 15 (1), Παπαδάκης.