Iσόπαλη η Κ15 με τον Πανιώνιο

22:07 | 29/02/2020

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ15 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Πανιωνίου, στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ζαχαριουδάκη, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Φανουράκης έκανε το 2-0.

Στο 45’ ο Ναλιτζής μείωσε σε 2-1 για τον Πανιώνιο, ενώ στο 50’ ο ίδιος σκόραρε και πάλι, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Φαϊτάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην κρητική ομάδα, όμως στο 70ο λεπτό ο Μεταξάς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης, Σημαντηράκης (65’ Μάρα), Κώττης, Χότζα, Μακράκης (55’ Κλάδος), Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης, Κακουλάκης (65’ Τζεβαμπινας), Φαιτάκης, Φανουράκης (55’ Σαντοριναίος).