«Καθάρισε» με Τζόλη ο ΠΑΟΚ

22:28 | 11/09/2020

Με υπέροχο τέρμα του νεαρού εξτρέμ ο «δικέφαλος» νίκησε 1-0 τη Λάρισα και μπήκε με το… δεξί στο πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ δεν εντυπωσίασε, στην πρεμιέρα του στη Super League 1, ωστόσο κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» κόντρα στους «βυσσινί».

Οι Θεσσαλονικείς ξεκίνησαν δυνατά στο ματς και στο 16’ προηγήθηκαν με τρομερό τέρμα του Τζόλη, ο οποίος έπιασε ένα άπιαστο μονοκόμματο βολέ στην κίνηση.

Οι παίκτες του Φερέιρα είχαν μια «άκαρπη» υπεροχή στη συνέχεια και έτσι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι «άγγιξαν» την ισοφάριση με τον Ντουρμισάι.

Στην επανάληψη δεν υπήρξαν μεγάλες φάσεις μέχρι και το 60’. Ο Άκπομ στο 62’ δεν κατάφερε να σκοράρει σε κενή εστία, αφού η μπάλα πέρασε ανάμεσα στα πόδια του, ενώ στο 68’ «νικήθηκε» από το Νάγκι.

Στο 94’, βέβαια, οι ηττημένοι θα μπορούσαν να φτάσουν στο 1-1, αλλά ο Τρούγιτς σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.