LIVE: Άρης - ΟΦΗ 3-1 (Τελικό)

15:34 | 31/03/2019

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα Άρης - ΟΦΗ μέσα από το Capitano.gr

*Τέλος του αγώνα.

*94': ΓΚΟΛ 3-1 Με νέα εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, ο Μαρτίνες σκόραρε.

*O ΟΦΗ δεν μπορεί να βρει ευκαιρία για να απειλήσει.

*Εφτά λεπτά καθυστερήσεις.

*89': ΓΚΟΛ 2-1 Με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ματίγια ο Άρης προηγείται.

*Ο Άρης πιέζει και ο ΟΦΗ πρέπει ν' αντέξει.

*83': Άστοχο το σουτ του Σιώπη.

*81'Τρίτη αλλαγή και για τον Άρη. Ο Βαλεριάνος στη θέση του Κόρχουτ.

*81: Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Αργυρόπουλος στη θέση του Βαζ.

*Το ματς έχει... πάρει φωτιά.

*79': Από εκτέλεση κόρνερ, ο Ματέο Γκαρσία έπιασε την κεφαλιά και ο Στρέζος απέκρουσε.

*77': Χαμένο τετ α τετ του Φερέιρα. μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ.

*75': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Ρόουζ με δυνατό συρτό σουτ ισοφάρισε.

*75': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Γιουνές, μέσα ο Μαρτίνες.

*71': Ο Στρέζος κρατάει το μηδέν στο σουτ του Ντιγκινί.

*Ο Σωτηρίου αντικαταστάθηκε, λόγω τραυματισμού, όμως στο τέλος του ημιχρόνου απέκρουσε το πέναλτι του Ματέο Γκαρσία. Δείτε την απόκρουση του Σωτηρίου.

*68': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Κυριακίδη.

*62': Ο Στρέζος έδιωξε το μακρινό φάουλ του Ματίγια.

*61': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Λάρσον στη θέση του Φετφατζίδη.

*Ο ΟΦΗ στέκεται αρκετά καλά και στην επανάληψη. Ο Άρης θέλει να γίνει πιο επιθετικός, όμως ο Όμιλος αμύνεται σωστά.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στρέζος στη θέση του τραυματία Σωτηρίου.

*Πρόβλημα τραυματισμού ο Σωτηρίου και ζητάει αλλαγή.

*54': Νέο σουτ του Φετφατζίδη, πέρασε άουτ.

*52': Το... χλιαρό σουτ του Φετφατζίδη δεν απείλησε τον Σωτηρίου.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Δείτε το όμορφο γκολ του Βαζ, που χωρίζει μέχρι τώρα τις δύο ομάδες.

*Παράπονα από τους παίκτες και των δύο ομάδων.

*Τέλος του ημιχρόνου.

*45+3: Απίστευτο σπρίντ πίσω από το κέντρο του Φερέιρα, πέρασε τον Σιώπη, αλλά το πλασέ του από πλάγια αριστερά πέρασε άουτ.

*Ο Σέζος δείχνει να χάνει τον έλεγχο του ματς.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*45': Ο Ματέο Γκαρσία το εκτέλεσε και ο Σωτηρίου έκανε μεγάλη επέμβαση και το απέκρουσε.

*44': Από ανύπαρκτο φάουλ, ο Άρης κερδίζει πέναλτι για χέρι του Νάστου, που επίσης ήταν αυστηρό.

*Το ματς παρακολουθεί και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Άγγελος Αναστασιάδης.

*35': Ο Σωτηρίου χτύπησε στο δοκάρι, σε απόκρουση σε μακρινό σουτ του Ντιγκινί, όμως δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

*34': Ο Σιώπης σούταρε δυνατά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Σωτηρίου ήταν σε σωστή θέση και μπλόκαρε.

*Ο ΟΦΗ διαχειρίζεται εξαιρετικά το ματς μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

*26': 0-1 ΓΚΟΟΛ Υπέροχος συνδυασμός των παικτών του ΟΦΗ, ο Κουτσιανικούλης έδωσε έτοιμο γκολ στον Βαζ, που με ψύχραιμο πλασέ σκόραρε.

*24': Ο Νάστος θέλησε να αιφνιδιάσει με σουτ πίσω από το κέντρο τον Κουέστα, που ήταν εκτός εστίας, αλλά ο τερματοφύλκας του Άρη έδιωξε κόρνερ.

*23': Από λάθος του Μιχόγεβιτς, ο Γιουνές βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ του δε βρήκε στόχο.

*Ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά έχει καταφέρει να κόψει τον αρχικό καλό ρυθμό του Άρη.

*8: Ο Κουέστα ανέτρεψε τον Σάσι και ο Σέζος δίνει φάουλ, με τους παίκτες του ΟΦΗ να φωνάζουν για πέναλτι, σε μια δύσκολη φάση.

*7': Ο Σωτηρίου απέκρουσε το σουτ του Φετφατζίδη.

*Πιο επιθετικός ο Άρης στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

*Ηλιόλουστος ο καιρός στη Θεσσαλονίκη και στις εξέδρες βρίσκονται αρκετοί φίλοι των γηπεδούχων.

*Το ματς θα διευθύνει ο Σέζος (Κιλκίς), με βοηθούς τους Σάββα (Σερρών) και Ψαρρή (Ζακύνθου), ενώ  4ος διαιτητής είναι ο Γρατσάνης (Τρικάλων).

*Την αποστολή του ΟΦΗ στο "Κλεάνθης Βικελίδης" συνόδευσε ο Μιχάλης Μπούσης και τα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης.

*Παρά τις απουσίες, βέβαια, ο Όμιλος θέλει μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος να συνεχίσει από εκεί που... σταμάτησε. Η ομάδα του Βέρα προέρχεται από τη νίκη επί του Λεβαδειακού και το ζητούμενο είναι η δεύτερη σερί επιτυχία. Αν τα καταφέρει, μάλιστα, θα το κάνει για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν.

*Ο ΟΦΗ δίνει ακόμη ένα κρίσιμο ματς για την παραμονή και τα προβλήματα είναι πάρα πολλά. Συγκεκριμένα, ο Χάιμε Βέρα δεν υπολογίζει στους τραυματίες Δεληγιαννίδη, Γιακουμάκη, Ναμπί, και Δερμιτζάκη, ενώ "εκτός" βρίσκονται και οι τιμωρημένοι Σακόρ, Κοροβέσης, Μεγιάδο και Νέιρα.

*Οι ενδεκάδες:

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Δεληζήσης, Ντιγκινί, Ματέο Γκαρσία, Γιουνές, Ματίγια, Τζανακάκης, Φετφατζίδης, Σιώπης, Κόρχουτ, Ρόουζ.

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Σωτηρίου, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Κυριακίδης, Βαζ, Φερέιρα, Κουτσιανικούλης, Σασί.

*Εξαιρετικές καιρικές συνθήκες αυτή τη στιγμή στο "Κλεάνθης Βικελίδης"

*Δείτε εδώ την βαθμολογία μετά τα χθεσινά αποτελέσματα

*Ο ΟΦΗ φιλοξενείται σήμερα στις 16:00 (live στο Capitano.gr) από τον Αρη σε μία αναμέτρηση που έχει αποκτήσει χαρακτήρα «τελικού» μετά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και δη τις νίκες ΠΑΣ και ΑΕΛ.