Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα

*Τέλος του αγώνα.

*Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά.

*Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

*89': ΓΚΟΛ 2-0 Νέα εκτέλεση από τον Αργεντινό φορ και 2-0 για τον Αστέρα.

*Ο Μπαράλες το εκτέλεσε σκόραρε, αλλά ο Σιδηρόπουλος διέταξε επανάληψη, αφού ο Ιγκλέσιας βιάστηκε.

*88': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νάστος στη θέση του Νέιρα.

*Πέναλτι για τον Αστέρα!

*Στο VAR o Σιδηρόπουλος για μαρκάρισμα του Μεγιάδο στον Ριέρα.

*84': Σημαντική φάση για τον ΟΦΗ. Το φαλτσαριστό πλασέ του Σεμέντο πέρασε άουτ.

*83': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Λουίς Φερνάντεθ, μέσα ο Ιγκλέσιας.

*82': Από λάθος του Κουτρουμπή, ο Λουίς Φερνάντεθ σούταρε και ο Σωτηρίου απέκρουσε.

*81': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Στάικου.

*Καθόλου καλός ο ΟΦΗ, δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνος.

*73': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ στη θέση του Μουνάφο.

*73' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα στη θέση του Βαζ.

*Χωρίς φάση ο ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος.

*67': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα στη θέση του Σίτο.

*Η ομάδα του Σίμου έχει ανεβάσει ταχύτητα στα τελευταία λεπτά.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει ακόμη μπορέσει να βγάλει αντίδραση στην επανάληψη.

*Πολλά εύκολα λάθη από πλευράς ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει πολύ άσχημα στην επανάληψη.

*50': Νέα σημαντική φάση για τους Αρκάδες. Έπειτα από έξυπνη εκτέλεση φάουλ, ο Βαλιέντε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η προβολή του ήταν άστοχη.

*Προσωρινό πρόβλημα υπήρξε με το VAR, αλλά η βλάβη αποκαταστάθηκε άμεσα.

*47': Απειλεί ο Αστέρας. Ο Μαρκ Φερνάντεθ σούταρε και ο Σωτηρίου έδιωξε σε κόρνερ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μπαράλες το εκτέλεσε και έκανε το 1-0.

*45+: Πέναλτι στον Αστέρα για χέρι του Γιαννούλη, έπειτα από σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ.

*41': Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Στην αντεπίθεση, ο Σεμέντο βρήκε τον Φιγκεϊρέντο, που σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής λίγο άουτ.

*Ο ΟΦΗ έχει τη στήριξη των φίλων του σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς.

*39': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν σέντραρε και ο Κουτρουμπής έπιασε μόνος του την κεφαλιά, που πέρασε λίγο άουτ.

*Τόσο ο Αστέρας, όσο και ο ΟΦΗ αμύνονται σωστά και υπάρχει αυτή η αλληλοεξουδετέρωση.

*31': Το διαγώνιο σουτ του Σίτο πέρασε άουτ.

*30': Ο Σεμέντο έκανε το γύρισμα στα όρια της μικρής περιοχής, όμως ο Ματρικάρντι έδιωξε προ του Φιγκεϊρέντο.

*Ο ΟΦΗ έχει υπομονή στην κυκλοφορία της μπάλας, αλλά δεν βρίσκει τρόπο να "ξεκλειδώσει" την αντίπαλη άμυνα.

*Δεν υπάρχει ακόμη αξιόλογη φάση στον αγώνα. Ο ΟΦΗ υστερεί στο δημιουργικό κομμάτι.

*Δεν έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι.

*14': Το σουτ του Ματρικάρντι από μακριά δεν ανησύχησε τον Σωτηρίου.

*Ο Όμιλος εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο, αλλά δεν μπορεί να κάνει ευκαιρία.

*Χωρίς φάση ακόμη το ματς.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, με τον Αστέρα να περιμένει πίσω από το κέντρο.

*Στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 100 φίλοι του ΟΦΗ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Ο Μεγιάδο επιστρέφει στην αρχική 11άδα του ΟΦΗ από το ματς της 8ης αγωνιστικής με την Ξάνθη, στις 26 Οκτωβρίου. Ο τραυματισμός του στο γόνατο τον κράτησε μακριά από τα γήπεδα για περισσότερους από 2 μήνες.

*Ο ΟΦΗ θέλει, ακόμη, να βάλει τέλος στο σερί των τελευταίων άσχημων αποτελεσμάτων. Στους 3 πρόσφατους αγώνες πρωταθλήματος δεν έχει κερδίσει και σήμερα θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις επιτυχίες.

*Το ματς θα διευθύνει ο Σιδηρόπουλος (Δωδ/σου), βοηθοί οι Δημητριάδης (Μακεδονίας) - Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) και τέταρτος ο Ανδριανός (Αχαΐας).

*Η ομάδα του Ηρακλείου δεν έχει καλή παράδοση στην Τρίπολη. Σε αγώνα της πρώτης κατηγορίας δεν έχει κερδίσει ακόμη τον Αστέρα και μετράει 4 ισοπαλίες και 3 ήττες. Έχει νικήσει μόνο μία φορά το μακρινό 1962 με 0-2, αλλά εκείνο το παιχνίδι ήταν για τη Β' Εθνική.

*Ο ΟΦΗ θέλει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα σε εκτός έδρας ματς μετά από τη 2η αγωνιστική και τη συνάντηση στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό (1-3). Από τότε σε 6 εξόδους ο ηρακλειώτικος σύλλογος μετράει ισάριθμες ήττες.

*Τα προβλήματα είναι πολλά για τον Όμιλο. Οι Ναμπί και Σακόρ τραυματίες, ο Μαρινάκης τιμωρημένος και ο Τσιλιανίδης έμεινε "εκτός" για λόγους ξεκούρασης.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιάδο, Στάικος και Νέιρα συνθέτουν την τριάδα στη μεσαία γραμμή, ενώ στις πλευρές της επίθεσης θ' αγωνιστούν οι Βαζ και Σεμέντο και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Οι ενδεκάδες:

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Μιχαήλ, Βλάχος, Ιγκλέσιας, Τασουλής, Φερνάντες, Ριέρα, Ρεγκίς.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Μεγιάδο, Νέιρα, Στάικος, Σεμέντο, Βαζ και Φιγκειρέντο

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Γουάλι, Νάστος, Ντίνας, Μάνος, Μπολάκης, Σουρνάκης, Φερέιρα.