LIVE: Εργοτέλης-ΟΦΗ 1-1 (Τελικό)

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του πρώτου αγώνα Εργοτέλης-ΟΦΗ στο Παγκρήτιο για τη φάση των 16 του Κυπέλλου.

*Τέλος του αγώνα. Εργοτέλης και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο Παγκρήτιο.

*81': Από λάθος της άμυνας, ο Κουατένγκ πέρασε και τον Στρέζο, όμως έφυγε πλάγια, πλάσαρε και ο Ποτουρίδης έδιωξε πάνω από τη γραμμή πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

*78': Ο Κυριακίδης στη θέση του Ντίνα, στην τρίτη αλλαγή του ΟΦΗ.

*Ο Εργοτέλης έφτασε την ισοφάριση με τον ταλαντούχο νεαρό επιθετικό. Δείτε το γκολ του 20χρονου παίκτη.

*66': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Γιακούμπου σέντραρε και ο Ιατρούδης με όμορφη κεφαλιά ισοφάρισε.

*65': Δεύτερη αλλαγή και για τον Εργοτέλη, καθώς ο Λαμπάκης αντικατέστησε τον Μπουτσάκη.

*Ντεμπούτο για τον Σουηδό φορ με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*64': Ο Πέρσον στη θέση του Βουό στη δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ.

*59': Σημαντική ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Το σουτ του Έφορντ πέρασε λίγο άουτ.

*54': Πρώτη αλλαγή και για τον Εργοτέλη. Ο Κουατένγκ στη θέση του Καπνίδη.

*Ο Νάστος, πάντως, έχει και στο παρελθόν πετύχει ανάλογο τέρμα, όπως το σημερινό. Συγκεκριμένα, όταν αγωνιζόταν στον Πανηλειακό είχε σκοράρει με παρόμοιο τρόπο κόντρα στον ΑΟΧ. Δείτε το γκολ.

*46': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πλατέλλας στη θέση του Σασί, που αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Ένα από τα φετινά highlights του Κυπέλλου θα είναι σίγουρα το γκολ του Νάστου. Ένα τέρμα που θύμισε το γκολ που είχε πετύχει και πάλι στο Παγκρήτιο ξανά κόντρα στον Εργοτέλη ένας πρώην παίκτης του ΟΦΗ. Συγκεκριμένα, τη σεζόν 2013-14 ο Ντουντού είχε σημειώσει ένα παρόμοιο γκολ, αλλά με το αριστερό ποδι. Δείτε το.

*Τέλος ημιχρόνου στο Παγκρήτιο.

*45': Ο Στρέζος μπλόκαρε το σουτ του Μπρους.

*44': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στον Σασί και ο Στρέζος έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ πριν έρθει η ισοφάριση με αυτογκόλ.

* Ο ΟΦΗ εξακολουθεί να προηγείται. Δείτε το απίστευτο γκολ του Νάστου.

*28': ΓΚΟΛ 0-1 Ο Νάστος με τρομερό σουτ από περίπου 35 μέτρα σημείωσε το 0-1. Απίστευτο γκολ για τον ΟΦΗ.

*22': Ο Κατσιμήτρος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ το μακρινό σουτ του Οικονόμου.

*Χωρίς κάποια σπουδαία φάση το ματς σ' αυτά τα πρώτα λεπτά.

Στη φάση αυτή ο Στρέζος χτύπησε άθελά του στο πρόσωπο τον Ποτουρίδη, κατά την έξοδό του.

6ο λεπτό: Κεφαλιά του Μπάτζιου, ο Στρέζος έχασε την μπάλα, αλλά η φάση σταμάτησε σωστά για οφ σαιντ.

* Νωρίτερα, Ξάνθη και Ολυμπιακός έμειναν στο 0-0.

* Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά από τις δύο ομάδες.

* Με κιτρινόμαυρα ο Εργοτέλης, με άσπρα ο ΟΦΗ.

ΑΡΧΙΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ

* Λίγος κόσμος στο γήπεδο, περισσότεροι αυτοί του ΟΦΗ που έχουν δημιουργήσει πολύ καλή ατμόσφαιρα.

* Νωρίτερα, η Παναχαϊκή επικράτησε 2-1 του ΠΑΟΚ στην Πάτρα.

* Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους. Ολα έτοιμα πλέον για τη σέντρα.

* Τι έγραψε ο Ναμπί για το αποψινό ματς.

* Τσουχτερό το κρύο στο Παγκρήτιο.

* Απαράδεκτες οι συνθήκες που αντιμετωπίζουν οι δημοσιογράφοι στο Παγκρήτιο.

* Ο ΟΦΗ πέρασε σχετικά εύκολα και ως πρώτος από τη φάση των ομίλων, ενώ ο Εργοτέλης χρειάστηκε την τελευταία αγωνιστική και τη σπουδαία νίκη επί του Αρη για να προκριθεί στους 16.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του Εργοτέλης-ΟΦΗ, στο πλαίσιο της φάσης των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Μπουτσάκης, Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Εφορντ, Καπνίδης

ΟΦΗ: Στρέζος, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Οικονόμου, Σάσι, Κοροβέσης, Ντίνας, Βουό.