Τελικό αποτέλεσμα: Πλατανιάς-ΑΟΧ/Κισσαμικός 0-0

Τελικό αποτέλεσμα: Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου 0-1

Στο 93' ο Απόλλων σκοράρει με τον Καλαϊτζίδη για το 0-1!

* Γκολ στη Ν.Αλικαρνασσό για τον Απόλλωνα!

* Αλλαγή για τον Πλατανιά: Στη θέση του Νίλι ο Λάζιτς.

* Γκολ στον αγώνα του Εργοτέλη στον Βόλο.

* Ενταση στα Περιβόλια, με τον προπονητή τερματοφυλάκων του ΑΟΧ/Κισσαμικού να αποβάλλεται.

* Το 0-0 παραμένει και στις δύο αναμετρήσεις.

* Αλλαγή για τον Πλατανιά: Στη θέση του Παπανικολάου ο Παπουτσογιαννόπουλος.

* Αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό: Ο Ρίσκι περνάει στη θέση του Παπαχρήστου.

* Αλλαγή για τον Ηρόδοτο: Ο Σμυρλής άφησε τη θέση του στον Κωνσταντινίδη.

* Αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό: ο Αποστολόπουλος στη θέση του Αρναρέλλη.

* Πάνω-κάτω η μπάλα στα Περιβόλια, ωραίος ρυθμός και φάσεις, αλλά το 0-0 δεν έχει αλλάξει στο τοπικό ντέρμπι.

* Σκληρό, κάποιες φορες, το παιχνίδι των παικτών του Απόλλων Πόντου. Το 0-0 στη Ν.Αλικαρνασσό παραμένει.

Καραϊσκάκης-Αιγινιακός 4-0

* Στα Περιβόλια ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είναι πιο δραστήριος και δημιουργεί περισσότερες φάσεις.

* Ενημερωθείτε εδώ για την εξέλιξη του αγώνα του Εργοτέλη στον Βόλο.

* Συνεχίζει να έχει την κατοχή ο Ηρόδοτος.

50ο λεπτό: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Γιαλούση να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι!

* Δυνατά έχει μπει και στο δεύτερο μέρος ο Ηρόδοτος.

* Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο και στα Περιβόλια.

* Aρχισε το δεύτερο μέρος στο Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΙΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ

35ο λεπτό: Ο Μασάδο βρέθηκε σε θέση βολής από τις κόντρες, μόνος απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο, αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ και χάθηκε μεγάλη ευκαιρία.

Κέρκυρα-Δόξα Δράμας 1-0
Αήττητος Σπατών-Παναχαϊκή 0-1
Σπάρτη-Τρίκαλα 0-0
Καραϊσκάκης-Αιγινιακός 2-0

Πλατανιάς-ΑΟΧ/Κισσαμικός - Αλλαγή: Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Τεγούση να περνά στη θέση του Σελινιωτάκη.

18ο λεπτό: Ο Σελινιωτάκης έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Πλατανιά και στη συνέχεια αυτή χτύπησε στο έδαφος χωρίς να έχει περάσει τη γραμμή.

* Επιθετικός μονόλογος του Ηροδότου έως τώρα.

Κέρκυρα-Δόξα Δράμας 0-0
Καραϊσκάκης-Αιγινιακός 1-0

10ο λεπτό: Κεφάλια του Μασάδο εξ'επαφής η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ, στη μεγαλύτερη ευκαιρία του Ηροδότου έως τώρα.

* Χωρίς γκολ και οι δύο αναμετρήσεις.

* Ανέβασε την απόδοσή του ο Πλατανιάς και πιέζει τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

* Γκολ στον αγώνα του Εργοτέλη με τον Βόλο.

5ο λεπτό: Αδύναμο πλασέ του Σιμόν και ο Γκοτ μπλόκαρε εύκολα. Πρώτη τελική για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

* Χωρίς κάτι σημαντικό το ντέρμπι στα Περιβόλια.

3ο λεπτό: Ο Ηρόδοτος αγγίζει το 1-0, αλλά ο Μασάδο από ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή δεν τελείωσε σωστά τη φάση.

* Αρχισε ο αγώνας και στα Περιβόλια.

* Αρχισε ο αγώνας στη Ν.Αλικαρνασσό.

* Για την εξέλιξη της αναμέτρησης του Εργοτέλη στον Βόλο, μπορείτε να ενημερώνεστε εδώ.

* Ολα έτοιμα για την έναρξη των αγώνων.

* Την προηγούμενη αγωνιστική ο Ηρόδοτος επικράτησε στη Δράμα με 3-2 της Δόξας, ο Πλατανιάς νίκησε 1-0 στην Καλαμαριά τον σημερινό αντίπαλο του Ηροδότου, τον Απόλλωνα Πόντου και ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ηττήθηκε στην έδρα του από τον Βόλο.

Πλατανιάς: Γκοτ, Ρουσσάκης, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Μποσέτι, Καραγκούνης, Σινγκ, Ουές, Νίλι, Παπανικολάου, Μπιανκόνι

ΑΟΧ/Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Παπαχρήστος, Ζιούλης, Τόλι, Σισέ, Γκίνη, Καραγιάννης, Σελινιωτάκης, Καραγεώργης, Σιμόν, Αποστολόπουλος

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμερίδης, Προβιδάκης, Μπάμπης, Δαμιανάκης, Γιαλούσης, Αργκιλέσι, Κασαπάκης, Φραγκουλάκης, Μασάδο, Σμυρλής, Αυγενικού

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ: Θεοδωρόπουλος, Δαλιανόπουλος, Γεωργιάδης, Σπόλιαριτς, Δημητριάδης, Πουρτουλίδης, Κυβελίδης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης