LIVE: Βόλος - Εργοτέλης (1-1 Τελικό)

14:40 | 21/11/2018

Στο Βόλο αγωνίζεται ο Εργοτέλης για την 5η αγωνιστική της Football league - παρακολουθήστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα

ΤΕΛΟΣ: ΒΟΛΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-1

95' - Σουτ του Τσέλιου, η μπάλα εκτός, είχε ευκαιρία ο Τσέλιος για κάτι καλύτερο από ευνοική θέση

Πέντε λεπτά καθυστερήσεων, διανύουμε το τρίτο

92' - Σπουδαία επέμβαση του Καλογεράκη σε σουτ του Ηλιόπουλου

*Ο Μπρους εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση στην άμυνα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, με πλασέ έκανε το 1-0

90' - ΓΚΟΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

89' - Πλασέ του Ηλιόπουλου, η μπάλα πέρασε εκτός

87' - Κεφαλιά του Έφορντ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Καραγκιολίδη

87' - Ψάχνει την ισοφάριση ο Εργοτέλης

84' - Επανέναρξη του αγώνα

83' - Διακοπή στο ματς

ΣΧΟΛΙΟ: Καλύτερος ο Εργοτέλης στα τελευταία 10 αγωνιστικά λεπτά, ο Έφορντ πρωταγωνιστεί στις περισσότερες φάσεις

76' - Ο Πίτου Γκαρσία βγαίνει, ο Καμπαγέρο στον αγωνιστικό χώρο, ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Βόλος

73' - Όμορφη προσπάθεια του Έφορντ, αδύναμο τελείωμα

71' - Αδύναμο σουτ του Σταθόπουλο, μπλοκάρει εύκολα ο Καραγκιολίδης

68' - Φεύγει ο σκόρερ Λούκας Γκαρσία, στην θέση του ο Ηλιόπουλος για τον Βόλο, δεύτερη αλλαγή σε 3 λεπτά.

66' - Πίσπας αντί Μάντζη στους γηπεδούχους

65' - Σουτ του Τσέλιου από ευνοική θέση, δεν εκτέλεσε όπως θα ήθελε

63' - Τεράστια χαμένη ευκαιρία ο Έφορντ σε τετ - α - τετ με τον Καραγκιολίδη - μεγάλη επέμβαση από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων

61' - Απειλεί με Πέντα ο Βόλος

58' - Κίτρινη κάρτα ο Κοζορώνης

54' - Αλλαγή στην αλλαγή στον Εργοτέλη, ο Σταθόπουλος πέρασε στη θέση του Καπνιδη

53' - Ευκαιρία για τον Εργοτέλη - ο Έφορντ έκανε το σουτ από δεξιά, στο ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω

ΣΧΟΛΙΟ: Καλύτερα έχει ξεκινήσει και το β' μέρος ο Βόλος, πατάει ευκολότερα στην αντίπαλη περιοχή

46' - Έναρξη στο β' μέρος

46' Κουατένγκ αντί Ιατρουδη

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο: Βόλος - Εργοτέλης 1-0

Πιέζει ο Βόλος στα τελευταία 2 λεπτά

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, δύο λεπτά έδειξε ο 4ος

44' - Σουτ του Κότο μέσα από την περιοχή, σε καλή θέση ο Καλογεράκης, μπλοκάρει

41' - Προσπαθεί από τα αριστερά με τον Έφορντ ο Εργοτέλης όμως για 2η φορά μέσα σε λίγα λεπτά δεν μπόρεσε να ξεφύγει

40' - Ευκαιρία ανεκμετάλλευτη για τον Εργοτέλη, το σουτ του Τσέλιου η μπάλα κόντραρε και τελικά κόντραρε ο Καραγκιολίδης

Δεν μπορεί να απειλήσει ο Εργοτέλης, μοιρασμένη η κατοχή μέχρι τώρα στον αγώνα

32' - Τελικά, ο Μπουρσέλης δεν μπορεί να συνεχίσει - πρώτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Καπνίδης στη θέση του

30' - Επανέναρξη στο παιχνίδι, συνεχίζει κανονικά ο μέσος του Εργοτέλη

28' - Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Μπουρσέλης έπειτα από μαρκάρισμα

Νευρικό το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά

20' - Πιέζει ο Εργοτέλης, ο Ουνγιαλίδης έκοψε πριν γίνει απειλητικός ο Ιατρούδης

Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Εργοτέλης, κάθετη από τον Μπουρσέλη στον Έφορντ, ο τελευταίος ήταν σε θέση οφσάιντ

16' - Δοκάρι για τον Εργοτέλη - έπειτα από κόρνερ του Κοζορώνη, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι

*O Βόλος αξιοποιεί την υπεροχή του στα πρώτα λεπτά με ένα τέρμα, δεν μπήκε καλά στον αγώνα ο Εργοτέλης

12'- ΓΚΟΟΛ για τον Βόλο, 1-0: Ο Λούκας Γκαρσία είναι ο σκόρερ για του γηπεδούχους με σουτ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής

10' - Σουτ από τον Ντεντάκη, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Καλογεράκης

5' - Με περισσότερη ένταση έχει μπει στο γήπεδο ο Βόλος, ο οποίος κερδίζει το πρώτο κόρνερ του αγώνα

*Μπείτε εδώ για να δείτε την εξέλιξη των παιχνιδιών Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου και Πλατανιάς - ΑΟΧ Κισσαμικός

1' - Ξεκίνησε το παιχνίδι

*Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Ματθαίος Βουρνέλης από την ΕΠΣ Μακεδονίας, με βοηθούς τους Τάσο Φράγιο (ΕΠΣ Μακεδονίας) και τον Στέλιο Γούτα (ΕΠΣ Χαλκιδικής). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Νίκος Τεβεκέλης από την Μακεδονία, ενώ παρατηρητής θα είναι ο Ιωακείμ Ευθυμιάδης από την ΕΠΣ Δράμας.

*Στον πάγκο μένει ο Μαζουλουξής, η λογική λέει ότι ο Κοζορώνης θα πάει δεξί μπακ, με τον Μπάτζιο να παίρνει την θέση του στο κέντρο της άμυνας. Με πολλούς χαφ παρατάσσει την ομάδα του ο Νίκκι Παπαβασιλείου,  Μπουτσάκης - Μπρους - Τσέλιος και Μπουρσέλης, στην επίθεση ο Έφορντ με τον Ιατρούδη, η εξάδα μεσοεπιθετικά.

*Οι ενδεκάδες:

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Ν' Γκουέμ, Πίτου, Κότο, Λούκας Γκαρσία, Πέντα, Μάντζης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μπουτσάκης, Μπάτζιος, Μπρους, Τσέλιος, Οικονόμου, Ιατρούδης, Έφορντ, Μπουρσέλης.

*Δείτε τη 18αδα του Νίκκι Παπαβασιλείου

*Θυμίζουμε ότι προπονητής του Βόλου είναι ο πρώην τεχνικός του Εργοτέλη, Φεράντο

*To 5x5 θα επιχειρήσει ο Εργοτέλης απέναντι σε μια από τις πλέον ποιοτικές ομάδες του πρωταθλήματος, τον Βόλο