ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 0-0 (Τελικό)

18:40 | 04/11/2018

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη του αγώνα του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Γεντί Κουλέ.

*Τέλος του αγώνα.

*91' Έξω ο Ντούρσο, μέσα ο Τζανετόπουλος.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

*88': Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα. Ο Στρέζος νίκησε τον Μάντζιο σε τετ α τετ.

*82': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα, με τον Ακόστα να παίρνει τη θέση του Τριάδα.

*80': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα πήρε τη θέση του Αραβίδη.

*69': Σημαντική φάση για τον Απόλλωνα. Ο Τριάδης έβγαλε στην πλάτης της άμυνας τον Μάντζιο, που βγήκε από τα αριστερά, θέλησε να "σκάψει" τον Στρέζο, ωστόσο ο πορτιέρο του ΟΦΗ αντέδρασε σωστά.

*64': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω οι Νάστος και Κουτσιανικούλης, μέσα οι Βουό και Ντίνας

*Αρκετά νευρικοί οι παίκτες του ΟΦΗ σ΄αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

*61': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Μπερντινέλι, μέσα ο Σικαμπάλα.

*54': Σέντρα του Κουτσιανικούλη σταματάει στον Κύργια, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι.

*52': Καλή στιγμή και για τον Απόλλωνα. Το σουτ του Τριάδη από τα αριστερά ήταν άστοχο.

*48': Καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Κοροβέσης σέντραρε και η κεφαλιά του Αραβίδη πέρασε άουτ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

*Τέλος ημιχρόνου με καλή φάση. Ο Κουτσιανικούλης σέντραρε, ο Αραβίδης έστρωσε με το στήθος στον Κυριακίδη, που έκανε το "ψαλιδάκι", το οποίο πέρασε άουτ.

*Δύο λεπτά καθυστερήσεις.

*31': Ο Στρέζος απέκρουσε το σουτ του Ντούρσο από πλάγια δεξιά.

*30': Αδύναμο σουτ του Αραβίδη δεν ανησυχεί τον Χουάντερσον.

*Ο ΟΦΗ συνεχίζει να πιέζει τον Απόλλωνα.

*Για ζέσταμα σηκώθηκαν Βουό, Ντίνας και Μπολάκης.

*Διακοπή στο ματς, καθώς ο Κυριακίδης έχει τραυματιστεί στο γόνατο.

*Το παιχνίδι παρακολουθούν δύο από μεγάλες μορφές του ΟΦΗ. Ο Νίκος Νιόπλιας και ο Νίκος Μαχλάς, τους οποίος υποδέχτηκαν ο Γιώργος Σαμαράς και ο Γιάννης Σαμαράς, με τις στιγμές να είναι συγκινητικές.

*19': Σε φάση διαρκείας, το σουτ του Αργυρόπουλου ήταν άστοχο.

*Ο Όμιλος έχει την υπεροχή, όμως δεν μπορεί γίνει ακόμη επικίνδυνος.

*14':Πρώτη καλή φάση για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης βρήκε όμορφα τον Κυριακίδη, όμως το πλασέ του ήταν... χλιαρό και ο Χουάντερσον μπλόκαρε.

*Ο ΟΦΗ προσπαθεί σ' αυτά τα πρώτα λεπτά να επιβάλλει το ρυθμό του.

*Την αναμέτρηση παρακολουθεί φυσικά και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης, ο οποίος αποδεικνύεται ιδιαίτερα γουρλής. Ο πρόεδρος του Ομίλου είδε τη νίκη επί του Ολυμπιακού στο "Γεντί Κουλέ" και την ισοπαλία στην Λάρισα.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα...

*Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. "Ζεστή" ατμόσφαιρα στη Θύρα 4.

*Το ματς θα διευθύνει ο Φωτιάς από την Ένωση Πέλλας με βοηθούς τους Καλαμπόκη (Αιτ/νίας) και Δημητριάδη (Καστοριάς). Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Φωτιάδης (Καστοριάς).

*Ο ΟΦΗ θέλει να πανηγυρίσει τη 2η νίκη του στη Super League. Η παράδοση, βέβαια, είναι με το μέρος του Ομίλου στα ματς κόντρα στην "Ελαφρά Ταξιαρχία"

*Εκτός 18άδας έμεινε ο Δεληγιαννίδης, ενώ ο Οικονόμου μπαίνει για πρώτη φορά φέτος σε αποστολή σε αγώνα πρωταθλήματος.

*Όλος και περισσότερος κόσμος έρχεται στο "Γεντί Κουλέ" γι' αυτό το σημαντικό ματς του Ομίλου.

*Στο γήπεδο οι παίκτες του ΟΦΗ για ζέσταμα. Οι παίκτες του Παπαδόπουλου κερδίζουν το χειροκρότημα της κερκίδας.

* Δείτε εδώ τη θερμή υποδοχή του Ηλία Πουρσανίδη στην αποστολή του ΟΦΗ.

* Δείτε εδώ την ενδεκάδα του ΟΦΗ.

* Ο Απόλλων ήρθε στο Γεντί Κουλέ χωρίς να έχει ούτε βαθμό, παραμένοντας η μοναδική ομάδα στην εφετινή Super League χωρίς νίκη. Προέρχεται από την ήττα στο Φάληρο κόντρα στον Ολυμπιακό την προηγούμενη Δευτέρα με το γκολ του Δημήτρη Μάνου.

* Ο ΟΦΗ προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία με την ΑΕΛ (0-0), ενώ στο προηγούμενο εντός έδρας ματς νίκησε τον Ολυμπιακό με 1-0.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Γεντί Κουλέ.

Oι συνθέσεις:

ΟΦΗ: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Παπάζογλου, Κυριακίδης, Πλατέλλας, Κουτσιανικούλης, Αραβίδης

Απόλλων Σμύρνης: Χουάντερσον, Στάθης, Κύργιας, Οριουέλα, Γκίνο, Τριάδης, Ντούρσο, Λούκιτς, Μπερντινέλι, Κονέ, Μάντζιος