*Τα πέναλτι θα εκτελεστούν στην εστία μπροστά από τη θύρα 4.

*Ολοκληρώθηκε και η παράταση. Στα πέναλτι θα κριθεί η πέναλτι.

*Χωρίς φάσεις ο αγώνας

*Άρχισε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου μέρους της παράτασης.

*99': Ο Κυριακίδης σέντραρε και η κεφαλιά του Σασί πέρασε άουτ.

*95': Ωραία σέντρα του Κοροβέση, ο Βουό στόπαρε, όμως πριν σουτάρει, ο Λαμπάκης έδιωξε κόρνερ.

*Τέλος της κανονικής διάρκειας. Η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση ή στα πέναλτι.

*Δείτε τα δύο χαμένα πέναλτι του ΟΦΗ στο σημερινό ματς.

*91': Ο Σωτηρίου έδιωξε το δυνατό σουτ του Μπουτσάκη.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

*Τρίτη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Κυριακίδης στη θέση του Δεληγιαννίδη.

*Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Προβιδάκης στη θέση του Μπουρσέλη.

*75': Έπειτα από κόρνερ του Νέιρα, ο Βουό πρόλαβε την μπάλα με το γόνατο, όμως την έστειλε άουτ.

*72': Ο Ποτουρίδης το εκτέλεσε και η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

*71: Τρίτο πέναλτι για τον ΟΦΗ. Έπειτα από λάθος διώξιμο του Μπρους, ο Μπουρσέλης έκανε χέρι και ο Κουτσιαύτης έδωσε πέναλτι.

*Δείτε την ισοφάριση του Νέιρα σ' ένα video μέσα από τη Θύρα 3.

*63' Δεύτερη αλλαγή και για τον Εργοτέλη. Έξω ο Κουατένγκ και μέσα ο Κατσούρι.

*60': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Πέρσον ο Βουό

58': Ο Νέιρα το εκτέλεσε ξανά, αλλά απέκρουσε ο Κατσιμήτρος.

57': Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Πέρσον βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Μπουρσέλη και ο Κουτσιαύτης έδωσε πέναλτι.

*Δείτε τα δύο έως τώρα γκολ της αναμέτρησης.

*46': Ο Ροβίθης στη θέση του Οικονόμου.

*46': Ο Σασί στη θέση του Οικονόμου.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με μία αλλαγή για κάθε ομάδα.

*Ο ΟΦΗ αγωνίζεται πλέον με παίκτη λιγότερο. Δείτε τη φάση της αποβολής του Κουτσιανικούλη.

*Τέλος ημιχρόνου.

*44': ΓΚΟΛ 1-1 Ο Νέιρα ήταν εύστοχος και έκανε το 1-1.

*43': Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Οικονόμου τράβηξε τον Νέιρα μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι

*42': Σε αντεπίθεση του Εργοτέλη ο Έφορντ σούταρε από πλάγια δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

*Ο Εργοτέλης διατηρεί το προβάδισμα με το τέρμα του Μπουτσάκη. Δείτε το όμορφο γκολ του νεαρού μεσοεπιθετικού.

*31': ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΤΣΙΑΝΙΚΟΥΛΗ Ο Λαρισαίος μεσοεπιθετικός διαμαρτυρήθηκε έντονα για ένα φάουλ που ζήτησε στον Κουτσιαύτη και αφού πρώτα δέχτηκε την κίτρινη για δικό του μαρκάρισμα στον Οικονόμου, πήρε αμέσως τη δεύτερη και ο ΟΦΗ μένει με παίκτη λιγότερο.

*23': 0-1 ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μπουτσάκης με τρομερό μακρινό σουτ έκανε το 0-1.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητικός.

*Χωρίς φάση ακόμη το παιχνίδι.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Τη συνάντηση θα διευθύνει ο Κουτσιαύτης (Άρτας), με βοηθούς τους Καλαμπόκη (Αιτ/νίας), και Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Κουναλάκης από το Ηράκλειο.

*Στη θύρα 6 εκτός από τους φίλους του Εργοτέλη θα φιλοξενηθούν και παιδιά από το δημοτικό σχολείο της Ελιάς, οι ακαδημίες του Εργοτέλη και η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ.

*Εκτός της αρχικής 19αδας του ΟΦΗ είναι ο Μπολάκης.

*Δείτε εδώ τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

*Διαβάστε εδώ τι έγινε στο πρώτο παιχνίδι και δείτε τα γκολ.

* Θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς πριν 15 μέρες στο Παγκρήτιο οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα στο Γεντί Κουλέ.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Δεληγιαννίδης, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Νάστος, Μεγιάδο, Οικονόμου, Κουτσιανικούλης, Νέιρα, Πέρσον

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Οικονόμου, Μπουρσέλης, Λαμπάκης, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Κουατένγκ, Ιατρούδης, Εφορντ